07 Şubat 2015 #3030001

İzmirgaz Fatura Ödeme Tarihi Değişmeli!

Fatura ödemeleri genellikle ayın on beşinden önce alınmaktadır. Devlet memuru olduğumdan dolayı maaşımı ayın 15'inde almaktayım. Doğalgaz faturaları ayın 15'inden önce tahsil edilmekte ve devlet memuru olan bizlerde bu faturaları ödemekte güçlük çekmekteyiz. Devletin görevlerinden biride vatandaşını korumak olmasına rağmen bu doğalgaz faturalarının son ödeme tarihini ayın 15'inden sonraki günlerde alması biz vatandaşları rahatlatacak. Halihazırdaki şekliyle kalması sonucu maşını alamadığı için faturayı ödeyemeyerek devlet memurlarının itibarları zedeleneceğinden ödeme tarihlerini ayın 15'inden sonraya alınmasını diliyorum.

Mehmet 975 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet17 Şubat 2015

    İlgili kanunda yazan Madde 48- Dağıtım şirketi, mekanik sayaç kullanan abonelerin sayaç endekslerini müşteri bazında bir önceki okuma tarihine göre artı-eksi iki günden fazla sapma olmayacak şekilde, aylık okur. Dağıtım şirketi, doğal gaz satış miktarını son okuma tarihindeki ile bir önceki okuma tarihi arasındaki iki endeksin farkını alarak 41 inci maddeye göre hesaplar ve tahakkuk bu değer üzerinden yapılır. Ancak, dağıtım şirketi, 50 metreküpe ulaşmayan aylık tüketimleri o dönem için faturalandırma hakkına sahiptir. Doğal gaz kullanım faturaları metreküp ve kWh enerji miktarı bazında müşteriye fatura edilir. Tüketim faturalarında okuma periyotlarına göre hesaplanacak gün bazında ağırlıklı ortalama perakende satış fiyatı kullanılarak tahakkuk yapılır. Dağıtım şirketi, ihbarname ve/veya faturayı, son ödeme tarihinden en az yedi gün önce abone adresine bırakır. İbaresi mevcuttur ödeme tarihi ile ilgili herhangi bir zaman belirtilmemiştir. Ödeme tarihinin belirlenmesine tamamıyla İzmirgaz a. ş. Yetkilidir ödeme tarihlerinin yeniden değerlendirilmesi bir çok müşterinizi memnun edeceğini değerlendiriyorum saygılarımla.

  • İzmir Doğalgaz Temsilcisi10 Şubat 2015

    Sayın Abonemiz, Şirketimiz; 4646 sayılı Doğal gaz Piyasası Kanunu hükümleri ile bu kanunun uygulama ve denetiminden sorumlu Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) yönetmelik, tebliğ ve kararlarına göre hareket etmek durumundadır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği, Tahakkuk ve Faturalandırma Bölümü Madde–48' de "Dağıtım şirketi, mekanik sayaç kullanan abonelerin sayaç endekslerini müşteri bazında bir önceki okuma tarihine göre eksi iki günden fazla sapma olmayacak şekilde aylık okur." denilmektedir. Bu çerçevede; şirketimiz sayaç okuma dönemleri ile ilgili mevzuata uygun şekilde işlem gerçekleştirmekte olup, sayaç okuma ve son ödeme tarihlerinizi yakın gelecekte tekrar düzenlememiz mümkün değildir. Talep, öneri ve şikâyetleriniz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz. Çağrı Merkezi : 444 33 35 Faks : 449 50 50 E-mail : [email protected] Link : http://www.izmirgaz.com.tr/bilgiedinme.html Saygılarımızla, İZMİRGAZ A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön