25 Ocak #10057531

İzmir Doğalgaz Müşteri Mağduriyetine Sebep Oldu!

Bina kolon tesisatını Hasırcıoğlu Mühendisliğine 20 Kasım 2017 tarihinde yaptırdık. 25 Aralık 2017 tarihinden bu yana Hasırcıoğlu firması ile gerek telefonda gerekse yüz yüze yaptığımız ikili görüşmelerde yaptıracağım gibi bahaneler bularak oyalama yaptıkları.


Kolon tesisat projesini 16 Ocak 2018 tarihinde onaylanmasına rağmen hasırcıoğlu firması İzmir Doğalgaz' dan randevu almadığı için işlemlerimiz yapılmamaktadır. 4646 sayılı Doğalgaz kanununda oluşan boşluktan İzmir Doğalgaz ve Hasırcıoğlu firması yararlanmaktadır. Kanunda yaptırım olmayınca tüketici ne yaparsa yapsın. Şimdi Hasırcıoğlu firmasının keyfi muamelesi yüzünden İzmir Doğalgaz ilgisizliğinden gaz kullanamayacak isek yapmış olduğumuz masraflar boşa gitmiştir.


Doğalgazı ısınma amaçlı kullanmak istiyorum. Kış ayı neredeyse bitecek. Yaşamış olduğum mağduriyeti hak etmiyorum. İzmir Doğalgaz yapmış olduğum şikayet EPDK bildirildiği iletildi. Çözüm değil.

Cengiz 663 Okunma

Cevaplar

  • Cengiz12 Şubat

    Sayın yetkili ben iç tesisatı yapan firmadan şikayetçi olmadım. Kolon tesisatı yapan Hasırcıoğlu firmasından şikayetçiyim. Şikayetinin dikkate alınmadığı ve halen söz konusu firmanın ilgisizliği ile mağdurum. Doğalgaz kolon tesisatı hatalı yapılmasından açılmadı. Böyle bir firmaya nasıl yetki verdiğinizi anlamıyorum. Söz konusu firma mühendisi size proje gönderiyor ve siz bu projeyi onaylıyorsunuz. Fakat gaz açmaya gelen teknisyen projeye onay vermiyor. Burada yapılan bir yanlışlık veya kasıt olduğunu düşünüyorum. Gaz kaçağı yok. Firma boruyu iki santim yanlış kaynak yapmış. Size proje gönderildi bu kontrolü daha farklı yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Kış bitti doğalgaz verilmedi. Bizi sanki cezalandırıyor gibi davranıyorsunuz. Hasırcıoğlu keyfi muamelesinin cezasını çekmiyor. Bu mu? Sizin müşteri mağduriyet anlayışınız.

  • İzmir Doğalgaz Temsilcisi02 Şubat

    Sayın Abonemiz, Söz konusu Yetkili İç Tesisat Firmanız ile ilgili şikâyetinizi kurumumuza yazılı olarak ilettiğiniz tespit edilmiştir. Devam eden süreçte, firmadan konu hakkında görüş talep edilmiş olup, şikâyetiniz mevzuat çerçevesinde değerlendirilecektir. Saygılarımızla. İZMİR DOĞALGAZ A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürlüğü Talep, öneri ve şikâyetleriniz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz. Çağrı Merkezi : 0 850 222 33 35 Faks : 0 232 449 50 50 E-mail : [email protected] Link : http://www.izmirgaz.com.tr/tr/Musteri-Hizmetleri-Bilgi-Formu.html

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön