13 Mayıs 2016

İzmir Doğalgaz Doğalgaz Nakli İşlemleri!

Evka 3 Bornova adresinde otururken, 31 Sokak Erzene Mahallesine 06/05/2016 tarihinde taşındım. 07/05/2016 tarihinde eski adresteki doğalgaz aboneliğimin, yeni adrese naklini istedim. Ancak bunun böyle olamayacağını, kapatılıp tekrar açılacağının bunun içinde kaç sene önce kaç TL abonelik parası ödediysek EFT parasını da düşerek ödeme yapılıp, benden 485 TL ödeme karşılığında abonelik açılabileceği söylendi.

Bunun neden her şey de nakil olup da doğalgaz da olmadığını merak ediyorum. Nakil ücreti tahsil karşılığında nakil olabilir diye düşünüyorum.

Fatih 878 Okunma

Cevaplar

  • İzmir Doğalgaz Temsilcisi20 Mayıs 2016

    Sayın Abonemiz, EPDK' nın Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği' nin 36. maddesinde açıkça belirtildiği üzere; "...Abone bağlantı bedeli, bağlantı anlaşmasının imzalanması sırasında bir defaya mahsus olmak ve iade edilmemek üzere dağıtım şirketince tahsil edilir...." Bu kapsamda imzalamış olduğunuz abone bağlantı anlaşması ve EPDK mevzuatı gereği; aboneliğinizin iptali ya da nakil yapılması söz konusu değildir. Yazınızda belirttiğiniz abone referans numaranıza ilişkin sözleşme süreciniz incelendiğinde; EPDK’ nın “Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği” kapsamında Müşteri sözleşmesinin sona ermesi ile ilgili madde gereğince; 06.05.2016 tarihinde sözleşme sonlandırma talebinde bulunduğunuz, 10.05.2016 tarihinde gaz kapatma işleminin gerçekleştirildiği ve 11.05.2016 tarihinde alacak iadesinin yapıldığı görülmektedir Saygılarımızla. İZMİR DOĞALGAZ A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürlüğü Talep, öneri ve şikâyetleriniz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz. Çağrı Merkezi : 444 33 35 Faks : 449 50 50 E-mail : [email protected] Link : http://www.izmirgaz.com.tr/bilgiedinme.html

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön