12 Ocak #10006264

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir'de Yapımı Süren Tramvay Hattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapımı süren tramvay hattının güzergahını doğru bulmadığımı belirterek başlamak istiyorum ve nedenleri:


1- Tramvay hattının başladığı ve bittiği noktanın 2 AVM arasında olması. (suç değil ancak rant olduğunu görüyoruz)
2- Alsancak civarından geçen hattın sahil yoluna yapılabilecekken fuarın önüne hatta trafiğin yoğun aktığı bölgeye yapılarak trafikte daha büyük sorunlara yol açması.


Önerim: İzmir gibi turist ağırlayan ve bir Büyükşehir 'e yakışmayan bu güzergahın derhal durdurularak turist odaklı olan; İnciraltı sahilde bulunan gemi ve denizaltı gezi bölgesinden başlayarak geriye doğru, engelliler parkı, Göztepe Köprüsü, Karataş, Saat Kulesi, pasaport iskele (veya Cumhuriyet meydanı), Gündoğdu meydanı, Alsancak iskele, Alsancak limanı gibi turistlerin odağı ve İzmir'liler için de sık kullanılan bu bölgelere hizmet vererek güzergahına devam etmesi çok daha doğru olacaktır.

Cafer 1.145 Okunma

Cevaplar

  • Cafer11 Ocak

    Alsancak Kordon boyu üzerinde turistleri üzeri açık otobüslere bindirerek gezdirmek yerine bu tramvayı kullanarak çok daha iyi bir güzergah ve yatırıma sebep olabilecekken yapmış olduğunuz bu projeyle çok daha farklı amaca hizmet ettiğinizi ortaya koydunuz. Ben İzmir'li bir genç olarak yapmış olduğunuz bu projenin İzmirimize farklı bir hava ve tatlılık katacağına inanıyordum ancak güzergah ortaya çıktıkça miğdem bulanmaya başladı. Sn. Aziz k. umarım sizde bu şikayetimi okur ve bir farkındalığa varırsınız... Yanınızda bulunup sizi yanıltmaya yüz tutmuş kurmaylarınızdan çok İzmir'de bulunan izmiri seven, izmiri bilen gençlerinizin seslerine kulak vermeniz dileğiyle. 

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön