05 Nisan
#11805281

Iyzico Kartımdan Habersiz Para Çekmiş, Mağdurum!

Garanti Bankası kartımdan 05.04.2019 tarihinde "Iyzico-SOSYAL bilgi işlemi" adı altında 110.00 TL para çekilmiş. Garanti kartımı marttan beri kullanmıyorum.
Bu tutarda hiçbir alışveriş yapmadım. Taksitli bekleyen alışverişlerim yoktur. Kart bilgilerim kullanılarak benden habersiz çekildiğini gördüğüm bu tutarın kartıma geri iadesini talep ediyorum. 7 gün içerisinde çözülmemesi halinde avukatım aracılığıyla mahkeme sürecini başlatacağım.

Esen Esen 1.032 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Iyzico Temsilcisi05 Nisan

    Merhaba Esen Bey, Yaşadığınız durum sebebiyle çok üzgünüz. iyzico olarak 29.000’den fazla müşterimizin ödemelerini güvenle alabilmesi için altyapı hizmeti sunan bir finans teknolojileri şirketiyiz. Sahip olduğumuz BDDK lisansı ve dünyanın en yüksek standartlara sahip veri güvenliği sertifikası olan PCI-DSS 1. Seviye sertifikamızla, internet alışverişlerini daha güvenli bir hale getirmek ve tüm ödemelerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekstrenizde “iyzico” ibaresini görme sebebiniz, ödemenin gerçekleştiği e-ticaret sitesinin ödeme altyapısı olarak bizi tercih etmesidir. iyzico olarak sizin bilginiz haricinde bir harcama yapma ihtimalimiz kesinlikle bulunmamaktadır. İşleminizle ilgili telefon görüşmemizde tüm detayları sizinle paylaştık. Önümüzdeki dönemde sorularınız olması halinde, biz yine burada olacağız. [email protected] mail adresi üzerinden dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

  • Esen'in Teşekkür Mesajı05 Nisan

    Karttan çekilen miktarın başka bir şahıs tarafından kart bilgilerim yasa dışı yollarla edinilip satılması / paylaşılması yoluyla gerçekleştiğini öğrendim. Iyzico şirketine, Aslı hanımın süreçte bana yapmış olduğu yardımlardan ve açıklamalarından dolayı teşekkür ederim. Şimdi elimdeki bu bilgilerle savcılığa ve bilişim suçları dairesine suç duyurusunda bulunmaya gidiyorum. Ülkemizde maalesef kredi kartı bilgilerinin usulsüz kullanımı ciddi bir meseledir. Lütfen sizin de başınıza geldiyse arkasını bırakmayın ve bu kişilerin cezalandırılması hapse atılması için hukuksal hakkınızı sonuna kadar kullanın.

Ziyaretçi Yorumları