01 Ağustos
#12361136

İtopya Bilgisayar Zorla İadeye İtiraz Ve Değişim Talebi!

2019061601410190 sipariş numaralı sistemimde arızalı olan ''RX590 Special Edition 8 GB'' ekran kartının yenisiyle değişimini istemekteyim. 1664,82 TL'ye aldığım ekran kartı şu an 1930,69 TL ve İtopya sitesinin ''İade Prosedürü'' bölümünde ''Üründe donanımsal bir sorun varsa tarafımızca ürün iadesi veya yenisiyle değişimi gerçekleşmektedir'' ibaresi olmasına ve defalarca farkmüşteri temsilcilerine bağlanıp ürünün ayıpsız yenisiyle değişimini istememe rağmen seçimlik haklarım hiçe sayılarak zorla iade edilecek.


Tüketici Hakları'na göre bir ürünün üretimi ve satışı yapılmıyorsa ancak o zaman değiştirmek yerine iade edilir. Bu konudaki kanun açık ve nettir. Bu ürün İtopya sitesinde halen satılmakta olup üretimi duran bir ürün değildir.


Değişim yerine zorla iade yapan böylelikle tüketicinin seçimlik haklarını hiçe sayan İtopya sitesinin bu yanlıştan dönmesini ve tarafıma 10 iş günü içerisinde yatırılacak para iadesi yerine tüketicinin seçimlik haklarından birisi olan "Ayıpsız yenisiyle değişim" hakkımdan faydalanmak suretiyle ''RX590 Special Edition 8 GB'' ekran kartının ayıpsız yenisinin gönderilmesini talep ediyorum. Sikayetvar.com sitesinden sonuç alamadığım takdirde yasal yollara başvuracağım. Gereğini rica ederim.

Mehmet Mehmet 4.055 Okunma 1
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları