İtopya Bilgisayar ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Mücahit'in şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
1 Destekçi

İtopya Bilgisayar Monitör İade Süreci

4.043görüntüleme
Mücahit
Mücahit 01 Ekim 2020 22:02

İtopya sitesi üzerinden 18/09/2020 tarihinde Gigabyte 31.5" G32QC adlı monitörü satın aldım. Ürün elime 23/09/2020 tarihinde ulaştı. Ürünü kurup biraz test ettim ve monitörde çok fazla Işık sızması, genel olarak Windows veya internet siteleri üzerinde gezinirken fareyi aşağı ve yukarı oynattığım zaman renk değişimleri ve overdrive ayarlarından en iyi (hızlı) ayarına getirmeme rağmen oluşan ghosting problemleri yüzünden memnun kalmadım. (Monitör sonradan öğrendiğim kadarıyla kronik sorunlu)

Bunun üzerine ürün elime geçtikten yaklaşık 2 saat sonra siteleri üzerinden iade talebi oluşturup, ürünü düzgün bir şekilde tekrar paketleyip ertesi gün kendilerinden iade kodumu alıp 24/09/2020 tarihinde UPS kargoya teslim ettim. Ertesi gün (25/09/2020) ürün İtopya şubesine teslim edilmiş.

Ben 14 günlük cayma hakkımı kullanarak iade istememe rağmen ürün teknik servise verilmiş, yaklaşık 45 dakika arama çabalarımızdan sonra ulaştığımızda kendilerinin ürünü teknik servise verdiğini ve herhangi bir şey yapamayacaklarını bildirip TS'nin numarasını verdiler. Zar zor Teknik Servis'e ulaştıktan sonra dakikalarca kelime oyunu yapıp ilgilendiklerini ve bize ulaşacaklarını söylediler. Yaklaşık 1 hafta oldu ve herhangi bir gelişme yok.

Gördüğüm kadarıyla İtopya Bilgisayar insanları oyalayarak vakit kazanıp 14 gün geçtikten sonra herhangi bir sorumluluk kabul etmiyor. O yüzden eğer kendileri bu şikayeti okuyorsa önümüzdeki haftaya kadar dönüş olmazsa Tüketici Hakem Heyetine başvurmaktan başka çarem kalmıyor.

Sözde bu kadar yayıncıya sponsorluk yapıyorlar diye bende güvenerek kendilerinden bu monitörü ve ileri ki zamanlarda başka bilgisayar parçaları da almayı düşünüyordum, ama bu olaylardan sonra almam!

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler