sta-1-hoverYetersiz Çözüm

İtopya Bilgisayar İlgisiz!

Onur Onur11 Temmuz 09:55

Geçtiğimiz sene bu zamanlar İtopya Bilgisayar üzerinden dadg2 adı verilen sistemi topladım. (toplamaz olaydım.) bilgisayarım arızalandı ve daha 1 sene garantim olduğu için İtopya Bilgisayar müşteri hizmetlerini aramak istedim. Defalarca kez 1 saat sıra bekleyip kaç defa telefonu yüzüme kapattılar. Sorunumla ilgilenmediler. 

Sorunu benim tespit etmem gerekiyormuş ona göre tek parçayı göndermem gerekiyormuş. Bilgisayarcı arkadaşım da sorunu anlayamadı. En sonunda saatlerce bekleye bekleye oradan oraya aktarıla aktarıla sistemimi kargolamamı söylediler. Tüm sorunları anlatıp kağıda yazdım. Kargo ellerine ulaştı. Onarım süreci başladı. Bu süreçte hiçbir şekilde bilgilendirilmedim ve defalarca kez ben aradım. Teknik servise aktarıyoruz deniyor te araya şarkı koyuyorlar bekliyorum bekliyorum telefon suratıma kapanıyor. Numaramı veriyorum gün içerisinde aranacaksınız diyorlar aramıyorlar. Telefonda bekletildikten sonra kaç defa telefon kapandı. Her neyse bugün bilgisayarım elime ulaştı. Aynı sorunlar tekrardan devam ediyor. Sadece format atılmış. Bios güncellenmiş vs... Gerçekten çok sinirliyim.

Bilgisayarın sorunu şuydu : LoL, cs:GO gibi oyunlara girince ya da render atınca bilgisayar ısınma yapmamasına rağmen 3-4 dakika kadar sonra monitörün görüntüsünü kesiyordu. Aynı zamanda bununla birlikte mouse, klavye, kulaklık gibi aletler de çalışmayı durduruyordu elektrikleri gidiyor, ışıkları sönüyordu. Böyle olunca bilgisayarı resetlemek zorunda kalıyordum. Resetledikten sonra bilgisayar açılıyordu. 

Şimdi ise kapandıktan sonra resetleyince bilgisayar kendi kendine açılıyor gibi oluyor elektrikler gidiyor. Tekrar kendi kendine açılıyor gibi oluyor elektrikler gidiyor. 3- 4 kere böyle olduktan sonra bilgisayar ana kart modelinin gözüktüğü yere geliyor ve donuyor. Kimi zaman ise donmadan açılıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. İtopya Bilgisayarın bu denli ilgisizliğine oldukça kızgınım. Sorunun ne kaynaklı olduğunu bilmiyorum. Onlara bilgisayar arıza olay öyküsünü vermeme rağmen özellikle parçaların tek tek garantiye gitmesini istememe rağmen göndermemişler. Ben böyle olacağını biliyordum bunun için detaylı bir şekilde her şeyi kağıda yazdım. Öndeki USB 2.0 girişi çalışmıyor dedim aynı şekilde onarmadan geri yollamışlar. Bununla ilgili de hiçbir yazı vs. Yazmamışlar.

Ne yapacağımı bilmiyorum. Arada kaldım. Lütfen yardım edin. İtopya bilgisayardan bana fayda yok. Bugün 12. Gün ve bugün elime ulaştı.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Onur 29 Temmuz 17:14  

    Sistemimi 2. Defa yolladım. 2 defadır da aynı sorunlar devam ederek bilgisayarım bana geri yollandı. Bilgisayarımın oyuna girince kapandığını ve ön paneldeki USB 2.0 noktasının çalışmadığını söyledim. Tekrar onarılmadan geri geldi... Yazık

    • 1Destekçi

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler