İtopya Bilgisayar Güvenirlik Ve Müşteri Hizmetleri Sorunu

Ali Ali04 Eylül 11:49

Acil monitöre ihtiyacım olduğundan kredi çekip ilgili firmadan internet sayfası üzerinden monitör siparişi verdim. Ama tarafıma 'siparişiniz bize ulaşmıştır' şeklinde bir mail gelmedi. Müşteri hizmetlerini telefonla arayarak, durumun aciliyetini, EFT'yi yaptığı belirtip gün içerisinde ürünü göndermeleri rica ettim. Ürünü ancak 3-4 gün sonra gönderebileceklerini ifade ettiler. Elinde ürün varsa neden 3-4 gün beklersin Allah aşkına!. Müşteri temsilcisine ismimi söyleyerek siparişimi kontrol etmesini istedim. Ama temsilci ismime dair bir siparişin sistemlerinde olmadığını ifade etti. Nasıl olur EFT yaptım derken telefon görüşmesi kesildi. İkinci kez aradım. Başka bir müşteri temsilcisi de sistemde ismimin olmadığını belirtti. Ama nasıl olur derken telefon görüşmesi yine kesildi. Üçüncü kez aradım. B. ismindeki müşteri temsilcisine sipariş numarasını vererek kontrol etmesini rica ettim. Temsilci, 'evet, isminizde bir sipariş var' cevabını verdi. 

Diğer aramalarımda gözükmüyor denildiğini hatırlattığımda temsilci, sistemlerinde bir sıkıntı olduğunu belirtirken telefon görüşmesi yine kesildi. Dördüncü kez aradığımda b. İsmindeki müşteri temsilcisi ile görüşebilir miyim dediğim de; temsilci " neden sürekli arıyorsunuz... B. İsmindeki ve diğer temsilciler, sistemde isminin olmadığını size söylediler" ifadesini  kullanınca Jeton düştü. Siparişimin iptal edilmesi talep edince bir yetkiliye bağladılar. Güzel bir fırça yediğim yetkili, kendilerinin siparişi iptal edemeyeceklerini, bu işlemi internet sayfalarında yapabileceğimi dile getirdi. İptal işlemini 3 Eylül'de yaptım. 4 Eylül'de şirketin müşteri hizmetlerini arayarak, para iadesini talep ettim. Ancak 8 Eylül'de bu işlemi yapabileceklerini ifade ettiler. 

Neden, sorusuna da şirket politikası gereği cevabını verdiler. Savcılığa şikayette bulunacağım, dediğim de 'edebilirsin'kadar da saygısızlar. Acil bir ihtiyacın var. Paran yok, kredi çekip o ihtiyacının karşılanmasını istiyorsun. Ve paranla mağdur ve rezil oluyorsun. Benim ağzım yandı. 

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Gökdeniz 07 Eylül 10:03  

    Dostum sipariş ettiğin gün da3 sistem çıktı ve bir gecede 200 adet sattı sıraya ekledikleri için monitörün geç geliyor olabilir keşke birkaç gün önce sipariş etseydin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler