26 Haziran
#12168757

İtopya Bilgisayar Dadg2'deki Arızalı Ana Kart Ve Yanlış RAM

6 Haziran sabahı vermiş olduğum sipariş 18 Haziran günü teslim edilmişti.


Kasanın içerisine baktığımda belleklerin siparişimden farklı geldiğini gördüm. Memnun kalmadım, istediğim bellekler bunlar değildi ayrıca bu değişiklik yapılırken bana sorulmadı. Üstelik faturaya da böyle işlemişler.


Şimdilik neyse diyerek ekran kartını ana karta monte ettim ve sistemi çalıştırdım, ardından Windows kurmaya giriştim. Sistem SSD'yi görmedi. SSD'yi ana karta bağlamamışlar, bu kadar basit bir şeyin unutulacağına ihtimal vermediğim için tespit etmem uzun sürdü.


En sonunda her şeyi güzelce kurdum, tüm güncel sürücüler, en güncel Windows... Oyun testi yapmak için hazırlanırken bu sefer de kasadaki ön jak girişlerinin çalışmadığını fark ettim. Hemen kasayı açtım, "HD audio" pini "jaud1" yuvasına takılıydı, yani sorun yoktu. Zaten yüklemiştim fakat yeniden anakartımın sitesine giderek realtek sürücüsünü kurdum. Sistemimi yeniden başlattım fakat hala jak yuvalarının çalışmadığını fark ettim. Bu kez anakarta tümleşik (bir kablo ile bağlı olmayan) arka jak yuvalarını test ettim. Hiç birisi çalışmıyordu. Bunun üzerine 5+1 ve 2+1 ses sistemleri denedim. Ön gibi arka jak girişleri de hiçbir şekilde çalışmıyordu. Yazılımsal olarak denenebilecek her şeyi yaptım fakat fayda etmedi.


Kasa bana gönderilmeden önce test edilmemiş. Halbuki müşteri hizmetlerindeki bayan mutlaka test edileceğini söylemişti. Anakarta ya da kasaya bağlı bir arıza olduğunu düşünerek kasayı bana nasıl geldiyse paketledim ve yanındaki ek bileşen kolisi ile beraber İtopya'ya geri gönderdim. Tarih 20 Haziran idi. Kasayı geri gönderme istemim; ana kartın yenilenmesi ve belleklerin istediğim model ile değiştirilmesiydi. Kolilerin içerisine bir metin koymuştum.


Bugün 25 Haziran ve mesai saati bitmek üzere fakat hala İtopya'dan bir dönüş yapılmadı. Zaten günlerce kasa beklemiş birisi olarak arızalı bir ürün teslim aldığım için canım çok sıkkın. Bir de günlerce kasanın geri gelmesini beklemek istemiyorum. Yarım saat, en fazla 1 saatlik bir işlem için kasam günlerdir İtopya'da fakat işlem yapılmıyor, üstelik kolilerin üzerine yazmama rağmen dönüş de yapılmadı.


Bu ay sonunda (30 Haziran) bulunduğum muhitten taşınacağım için acilen kasamda gerekli işlemlerin yapılıp tarafıma birkaç gün içerisinde gönderilmesi, kısa zaman içerisinde olması mümkün değilse para iadesi yapılmasını talep ediyorum. Daha fazla bekleme imkanımız gerçekten yok.

Ozan Ozan 2.621 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları