Toplam çözüm sayısı
..
Isuzu ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Ferhat'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Yeni karşılaştırma

ile

Isuzu Kronik Hatadan Olayı Sorunlar Bitmiyor!

8180görüntüleme
Ferhat
Ferhat 20 Aralık 2020 23:39

2015 yılından beri kullandığım 2012 model d'max maalesef gittiğim her kilometrede stres kaynağı olmaktadır. Benim ve öğrencilerimin canlarını umarım riske atmamasını her seferinde aklımdan çıkaramamak arabanın keyfini olduğu gibi almaktadır. 2012 ve sonrasında Isuzu'nun da kullandığı 4jk1 motorların kronik sorunları mevcuttur ve bu motor maalesef ikinci el aldığım d'max'ta da kullanılmıştır. Bundan dolayı ister aracınıza düzenli bakım yaptırın; ister sadece yetkili servislerde yaptırın; ister kendiniz yapın giderilmeyecek ve ürünün ayıplı statüsünde değerlendirilmesine yeterli sebep olacak yağ arttırma hatasıyla sonuçlanmaktadır. Ürün düzenli olarak kullanımdan, bakımdan herhangi bir sebepten bağımsız olarak hata vermektedir ve maalesef bu Türkiye'nin her yerindeki yetkili servisleriniz tarafından bilinmekte ve hatta Isuzu arabanın yaşına bakmaksızın eğer bakımlar düzenli ve servislerde yapıldıysa enjektör değiştirmesini teklif etmektedir. Ancak beyhude bir teşebbüs olduğunu hem servisler hem de Isuzu bilmekte. Bundan daha vahim olanı ise yazılım güncellemesi yapılmakta. Ne yaparsanız yapın yağ arttırma sorunu devam etmekte; burada daha da kötü olan ise ayıplı malın kusurunu kapamak için yapılan işlem için para alınması... 20 yıllık eğitimci olarak işimi daha sağlıklı yapabilmek için aldığım aracın bu şekilde sorunlara neden olması üzücü; üreticinin bu şekilde tavrı ise daha da can sıkıcı. Şimdiye kadar Isuzu Asya'ya, Anadolu gruba ulaştığımda hep aynı şeyi söylediler: aracınızın ilk sahipleri bakımlarını yapmamışlar. Maalesef Isuzu, bu ayıplı malın sebep olduğu mağduriyeti gidermek için yeterli bir cevap değil. Bu konuyu Japonya'ya bir kere daha taşımak niyetindeyim. Sonuçta böyle bir ayıplı malı piyasaya sürmek Herhangi bir markanın değerini zedeleyecektir, üstüne standart mesajla cevap veren herhangi bir firmaya asla güven kalmayacaktır.

Isuzu Logo
Isuzu21 Aralık 2020 09:09

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz teşekkür ederiz. İlettiğiniz konuyla ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlayacağız. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili 444 4 479 numaralı Isuzu Çağrı Merkezini arayarak da bize ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Ferhat
Ferhat23 Aralık 2020 23:54

Avrupa'da da satılan Isuzu dmax'ın benzer ürünlerinde de yağ arttırma sorunu oluyormuş. Ancak 2016'dan sonra kesilmiş sorunlar. Neden bu da ilginç. https://www.justanswer.co. uk/car/7tv0s-recently-purchased-new-max-2-5-utah-oil-level. Html (elbette benzer bir çok şikayet var). Bu sitede benzer sorunları yaşayan bir kullanıcıya, bir başkasının tavsiyeleri. Demektir ki sorun kullanılan euro 5 motorda. Isuzu ve diğer euro 5 motoru kullanan firmalar sorunu anlamışlar ve çözüm olarak euro 6'ya geçmişler. Ancak neden Avrupa'da şikayetler 2016'da bitmiş de bizde devam ediyor? Bakalım Japonya bu soruna karşılık ne yapmış. Azıcık da oraya bakayım.

Ferhat
Ferhat26 Aralık 2020 13:18

Isuzu çağrı merkeziyle ulaşmayı tercih ediyor. Fabrikanın ilettiği açıklama "dizel yakıt yağa karışabilir. Bu olabilecek bir durum (hata denmiyor) ; kontrol edin." Yağ seviyesinin artması normal olarak kabul ediliyormuş. İlginç! Ayrıca, ses kaygını yazılı olarak göndermiyorlar. Ses kaydının numarasını da istediğimi belirtmeme rağmen; kayıt numarası da gönderilmiyor. Tüketici haklarını çiğneyen bir firma daha. Üstüne sesimin kaydedildiği konuşma numarasını da vermeden saklayan bir firma.

1 Yorum

Ferhat
Ferhat21 Aralık 2020 14:48
 

Henüz cevaplanmış değil; çağrı merkezi fabrikaya iletti. Japon markasıdır; böyle aksaklıkları gurur yaparlar diye güvenip alınan üründe böyle bir hata... Japonya tüketici ilişkileri kurumun benzer hataları aradım; bulamadım. Avrupa'ya da bakayım.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 4 gün önce

Bende 2021 otomatik 4×2 Isuzu dmax var araç şehir içinde de şehir dışında 10.2 yakıyor bu normal mi bir de 2 sefer motor yatak sesi gibi ses geldi servise götürdüğünde sensörleri kalibrasyon yaptık dediler sonra yine ses yaptı eksoz temizliğinden dolayı dediler.

profile
 • 0görüntüleme
 • 22 Ekim 23:08

2018 1.9 Isuzu d Max aracımın necvox marka multimedya ekranı ses donanımı arızası nedeniyle Manisa Ünallar Isuzu servisine başvurdum. Ekran söküldü yetkili serviste yapılamadığı için Necvox firmasına gönderildiği söylendi. 20 iş günü dediler. 21.09.2021 tarihinden itibaren daha ses soluk yok bu esna...

profile
 • 0görüntüleme
 • 29 Temmuz 11:11

Haziran 2021'de Eskişehir bayiden sıfır D-Max aldık. Birkaç gün sonra hava yastığı arıza ışığı yandı. Servise götürdük çözüldü denerek araç iade edildi. Birkaç gün sonra tekrar aynı ışık yandı tekrar servise gitti ve 3. Sefer yine aynı arızadan araç serviste. Daha ne kadar devam edecek bilemiyoruz. ...

profile
 • 0görüntüleme
 • 16 Şubat 15:46

20 gündür Antalya esay yetkili serviste 07 APB 826 plakalı trafikten çekme belgeli Mavi Isuzu d max pick up aracımızı yapıp teslim etmiyorlar. Gittiğimizde her seferinde su parça geldi takamadık, yok iki güne çıkar diye diye 20 güne kadar salladılar. Arabayı yetkili servise güvenip oraya verdiğimize...

 • profile
1 Destekçi