05 Mart 2014

İstikbal'den Aldığım Ürünün Köşesinde Açılma Meydana Geldi

Firmanızdan Natural marka köşe takımı aldık. Koltuğun köşesinde açılma meydana geldi ve servisi arayıp köşe parçasını değişimini talep ettik. 1 hafta sonra gelip de köşe parçasını götürdüler. Koltuk geldiğinde daha koyu bir kumaşla kaplandığını gördük. Servis tekrardan tüm koltuğun kumaşının satın alınan koltuk takımının renginden daha koyu olan renkle kaplanacağını söylediler.


Bizim satın aldığımız renkteki kumaş artık üretiliyormuş. Biz satın alırken koltuğumuzun rengini seçerek almışken, şu an başka bir renkle takımımız kaplanacak. Biz koltuk takımının iadesini talep ediyoruz. En kısa sürede tarafımıza dönüş yapılmasını istiyoruz, aksi takdirde hakkımızı tüketici hakları mahkemesine taşıyacağız.

İrem 199 Okunma

Cevaplar

  • İrem19 Mart 2014

    31.Mart-2013 tarihinde Özkolatlar Ümraniye şubesinden Natural marka köşe takımı aldık. (Berj renk olarak yazıyor fatura.) Ürünün yaklaşık 9 ay sonra köşe parçasının kumaşında açılma meydana geldi. Ve servisi çağırdık, servis 30-Aralık-2013 tarihinde gelip, Müşteri servis formundaki üründe tespit edilen problem kısmına “ Naturak Köşe orta bağlantı font kumaşı açılmış.” yazarak, kumaş isteteceklerini söyleyerek ve bu kumaşla köşe parçasının kumaşının kaplanacağını söyleyerek evden ayrıldı. Yaklaşık 1 hafta tekrar gelerek köşe parçasını kaplamak üzere götürdüler. Üzerinden 3 haftaya yakın bir zaman geçti ve köşe parçasını getirdiler. Fakat köşe parçası daha koyu bir bej tonuyla kaplanmış, üstelik süngeride değişmişti. Tabiki bunu kabul etmeyip tekrardan servisi aradık. Servis 1 hafta sonra tekrar gelip bu sefer renk tespiti yaptı ve evden ayrıldı. 1 hafta sonra tekrardan gelip artık bu renk kumaşın üretilmediğini bu nedenle ürünün komple kaplanacağı söyleyerek köşe takımını komple götürdüler. Şu an koltuğun gitmesin 17 gün geçmesine rağmen hala kumaşın gelmesini beklediklerini söylediler (bizzat kumaşı kaplayan usta ile muhatap olduk sonunda). Şu an 17 gündür salonumuzda oturacak yer yok. İstikbal’in sorumsuz davranışları yüzünden mağdur durumdayız. 1-Biz koltuğumuzun rengini seçerek beğenerek almışken, tamamen bizim dışımızda gelişen kumaş açılması yüzünden ve fabrikanın artık o renk kumaş üretmemesi yüzünden koltuğumuzun komple değiştirilmesi ile yüzyüze kaldık. 2-http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2329515#gorusmeler Şikayet No : 2329515 Daha öncesinde firmaya internet,telefon üzerinden defalarca ürün iadesini talep ettiğimizi söylesekte, bunun mümkün olmadığını, yeni gelecek koltukları kabul etmek zorunda olduğumuzu tebliğ ettiler. Tüketici haklarında dediği gibi “Garanti belgeleri,satın alınan mala ilişkin faturanın tarih ve sayısı ile bandrol ve seri numarasını içermek zorundadır. Yetkili servis, tamir için bırakılan cıhazı en fazla 30 gün içinde onarmak zorunda. 30 gün sınırı aşıldığı taktirde, ürünü yenisiyle değiştirilmesini talep etme hakkınız var. Ayrıca, cihaz tamirdeyken geçen zaman da garanti süresine eklenmek zorunda. Garanti kapsamındaki bir cihaz, aynı arızayı iki kez ya da farklı arızaları dört kez peş peşe tekrarlarsa, üretici firma o ürünü ücretsiz degiştirmek zorunda.” 3-İlk servise başvuramızın üzerinden 3 ay geçti ve hala sorun çözülmüş değil. İstikbal firmasından ürünün yenisiyle değiştirilmesi yada para iadesini talep ediyorum. Aksi takdirde tüketici hakları mahkemesine başvuracağımı belirtmek isterim.

  • İstikbal Temsilcisi07 Mart 2014

    Sayın İlgili, Tüketicimize gerekli bilgi aktarımı yapılmıştır. Saygılarımızla İstikbal A.Ş. Müşteri Hizmetleri Değerli Tüketicimiz; Markamız ürün ve hizmetleri ile ilgili istek, öneri ve şikayetlerinizi 444 33 44 numaralı iletişim hattımıza yada www.istikbal.com.tr iletişim formundan iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön