İstikbal Kurallara Uymuyor!

Firat K. |

Oğluma aldığım istikbal araba yatağın etiketleri yıprandığından dolayı 444 33 44 nolu müşteri hizmetlerini aradığımda konuyla ilgili bana 0216 304 17 17 bölge servis numarasını verdiler. Telefonu D**** diye açan kişiye durumu ilettim ve 2 takım etiket satın almak istediğimi söyledim.

Kendisi beni arayarak istikbalin bu araba yatağın etiketlerini satmadığını, onun yerine etiketleri yapışan mobilya parçalarını üzerinde etiket yapışmış olarak Komple sattığını iletti. Daha sonra yine müşteri hizmetlerini arayarak sattıkları ürünle ilgili her türlü teknik destek ve yedek parça temini konusunda Sanayi ve Ticaret Bakanlığının kurallarına uymak zorunda olduklarını ilettiğim halde ilgilenmediler.

Etiketler :

Kalite - Deformasyon Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Firat K.
  26 Mayıs
  12:00

  1980 lerde bile firmalar müşterilerini kazıklarken biraz daha insaflı idiler

 • Firat K.
  23 Mayıs
  15:23

  Şikayetimle ilgili beni arayan istikbal görevlisi mahiye hanım aynı cevabı vererek firmanın temin etmekle mükellef olduğu bu etiketleri vermeyeceğini bildirdi. kendisine T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ilgili genelgelerine göre garanti ve yedek parça ile ilgili kurallara uymak zorunda olduklarını hatırlattığım halde ısrarla etiketleri vermeyeceklerini söylediler. Bende kendilerine koyunu gerek Tüketici Hakem Heyeti gerekse mahkemeler yoluyla hakkımı arayacağımı ilettim. İstikbal firması sattığı ürünün arkasında durmayacak ve ilgili kanun ve kurallara uymayacağını böylelikle bildirmiştir.

 • 23 Mayıs
  15:17

  Sayın İlgili,

  Tüketicimiz ile irtibat kurularak gerekli bilgi aktarımı yapılmıştır.
  Konuyu bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  İstikbal Müşteri Hizmetleri

  Not: Değerli Tüketicimiz; markamız ürün ve hizmetleri ile ilgili istek, öneri ve şikayetlerinizi 444 33 44 numaralı iletişim hattımıza ulaşarak yada www.istikbal.com.tr iletişim formundan iletebilirsiniz.

 • Firat K.
  23 Mayıs
  11:41

  Halen arayan soran yok. Konuyu Tüketici hakem heyetine bildirecem ve daha sonra gerekirse firmayı dava edeceğim.