12 Şubat 2014

İstanbulbilisim.com.tr'den Aldığım Telefon Çalışmıyor

İstanbulbilisim.com.tr'den bir Sony Xperia Z telefon aldım. Telefon kapandı açılmadı, garantiye yolladım. 2 gün sonra aradılar telefon elimize ulaştı sıkıntı ne diye bende dedim ki ram hatası veriyordu kapandı açılmadı. Aradan iki gün geçti aradılar beyefendi anakartta sıvı teması var anakart yanmış garanti kapsamı dışı yapım fiyatı 1050 lira dediler. Düşüneyim dedim 2-3 gün sonra görüşmemizde fiyatı kabul etmediğini için geri gönderdik dediler.

Sizi şikayet edeceğim suya karşı dayanıklı telefonu garanti kapsamı dışı yaptığınız için dedim. Telefon elime ulaştı telefonu inceledim hiç bir şey yapılmamış şarj taktım telefon çalışıyor. Ben bu parayı ödese idim ne olacaktı İstanbulbilisim.com.tr telefona bakmadan para istiyor.

Semih 229 Okunma

Cevaplar

  • Semih 17 Şubat 2014

    beni aradılar istanbl bilişimden ve dediler şikyetiniz nedir diye ram hatsı veriyor du kapandı açılmıyor format atıyoruz telefona dediler 2 gün sonra ise sıvı teması nedeni ile anakartı ynmış garanti kapsamı dışıdır. 1050 lira karşılığında yaparız dediler ben düşüneyim dedim kapattım geri dönemedim o sıra 5 gün sonra aradığımda bana ulaamadıklarını söyleyerek gönderdiklerini öğrendim Allahtan ulaamamışlar niyeti bozdum pazrlık yapıp yaptırmayı deneyecektim göüştüğüm bayana dedim tüketici hklarına şikayet edeceğim sizi raporunuzla gönderin gönderdik beyefndi en doğal hakkınızdan dedi telefon geldi çalışıyor anakartına bakıp yanık olduğunu anlayan kii bi elektiriğe bağlar telefonu bakarak elektronik cihazın bozulduğunu anlayabiliyorsnız helal olsun tutki verse idim ne olcaktı parayı beni dolanırdmı olacaktınız aynı şekil yollayacaktıız ne olsa çalışıyor telefon

  • istanbulbilisim.com Temsilcisi17 Şubat 2014

    Sayın Müşterimiz; Yapılan detaylı incelemede; cep telefonunuzda kullanımdan kaynaklı anakartında sıvı teması tespit edilmiştir .Kullanıcı kaynaklı arızalarda kullanıcı garanti belgesinde yazan haklara sahip olamaz ve yetkili servisin belirlemiş olduğu arızalar hakkında ücretli servis yapılır. Nitekim bu husus teknik bilirkişi incelemesi yaptırıldığında da görülecektir.Şikayete konu olan cep telefonunda üretim ve montaj hatasından kaynaklı herhangi bir ayıp söz konusu değildir Sıvı teması olan cihazlarda ,cihaz bazen çalışabilir bazende çalışmayabilit..Tarafınıza anakart değişim bedeli verilmiş olup, verilmiş olan fiyat kabul edilmediğinden isteğiniz üzere ürünüz geri iade edilmiştir. Bilgilerinize sunarım. Saygılarımla.

  • Semih 14 Şubat 2014

    istanbul biliim gibi htayı bir kez yaptım br daha yapmam

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön