22 Ocak 2014

İstanbulbilisim.com.tr'dan Aldığım Telefon Klonlu Çıktı!

28.03.2013 tarihli A0088895 no'lu fatura ile İstanbulbilisim.com.tr'den aldığım cep telefonumun klonlandığını cihazımın kullanıma kapatılacağına dair 15 gün önce bir mesaj aldım. Firmanız ile mevcut durumun çözümü için 4 kez yaklaşık 20'şer dakikadan 1 saatin üzerinde telefon görüşmesi ve her departmanın topu başkasına atması neticesinde teknik birim fatura bilgilerini mail atmam durumunda kısa sürede yardımcı olacaklarını söylediler.

İlk mailime yanıt gelmedi. 15 gün bekleme ve 2. mailime gelen yanıtta topu ithalatçıya atıyorsunuz. Farklı şirketlerden aldığım telefonlarda da benzer durum başıma geldi, ancak daha önceki hiçbir firma ithalatçıya yönlendirmedi. Sadece alış kolay sonrası, başından sav gitsin.

Dogan 191 Okunma

Cevaplar

  • Dogan22 Ocak 2014

    Sayın Yetkili "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na iletilen yazı ile kaçak ve elektronik kimlik bilgisi değiştirilmiş cihaz satın alanların mağduriyetlerinin giderilmesi için ayıplı mal sayılması yolunda girişimde bulunulmuştur. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın 04.08.2006 tarihli ve 22742 sayılı yazısı ile bu tür cihazların hukuken AYIPLI MAL olarak değerlendirildiği ve tüketicilerin 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 4 üncü maddesinde düzenlenen seçimlik haklardan faydalanması gerektiği belirtilmektedir." İlgili Kanun gereği Sizden Satın almış olduğum kayıt dışı olan cihazımın değiştirilmesini talep ediyorum. Gereğinin yapılmasını rica ederim.

  • istanbulbilisim.com Temsilcisi22 Ocak 2014

    Değerli Müşterimiz, Almış olduğunuz ürün distribütör firma ürünüdür.Garanti belgesinde yazan firma ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön