13 Ağustos 2015

İstanbulbilisim.com.tr Xperia Z3 ve Sıvı Teması!

İstanbulbilisim'den babamın hediye olarak aldığı Xperia z3 telefonum kendi hacmi kadar suya maruz kaldı. Hemen telefonu kapattım (Su geçirmez olsa bile) kullanım talimatlarında yazanları uyguladım (Kapalı bekletin vs) Telefon çalışıyor ancak ekranı göremiyorum ekranın aydınlatması bozulmuş ve görebilmek için ışık tutmanız gerekiyor. İstanbulbilisim'e gittim ve bana sıvı temasının garanti kapsamına girmediğini telefonu bize vermenizin bir anlamı olmadığını söylediler. Kasko yaptırdıysanız oraya yönlendirdiler ama bu başlarından atmak için kullandıkları bir yöntem. Ip68 sertifikasına sahip bir cihazın asla yapmayacağı bir olay bu ve ürünün ayıplı olduğunu düşünüyorum.

Bedirhan 155 Okunma

Cevaplar

  • Bedirhan01 Eylül 2015

    Servis raporunda ürün ıp65 olduğu için su geçirebilir yazmış. Gerçekten çok komik. Ürünün kutusunda bile kocaman ıp68 yazıyor ve suyun bilmem kaç metre altında 30dk çalışır demişsiniz. Biz 3-5 cm maruz bıraktık diye telefona işlem bile yapmıyorsunuz. Üründe kesinlikle kusur aranmıyor maşallah sattıklarınızın hepsi kaliteli ürün. o yüzden İstanbul Bilişim'in servisinde ekmek kuyruğu gibi kuyruk var!

  • Bedirhan13 Ağustos 2015

    Normal bir telefonun bile bozulmaması gereken bir durumda sizin satarken ''Yok abi su almaz, bununla suyun altında video çekiyorlar'' gibi ifadeler kullanmayı biliyorsunuz. ıp68 diyorum bakın bu uluslararası firmalarca deneyler sonucunda neredeyse hiçbir telefonun sahip olamadığı bir sertifika. Kapakları kapalı olduğu halde su alıyorsa ne gerek var kapak kullanmaya Farklı firmalarda vakum testi vs. Yapılıyor ürünün bir kusuru bir yanlışı var mıdır diye. Sizde ise kapıdan direk gönderiyorsunuz garanti dışı kaldı git CepKask'a ver onlarla uğraş diye. Ben bu güne kadar CepKask'ın bir faydasını gören insan duymadım. Sadece insanları verdikleri paradan soğutup işin peşini bırakmalarına yarıyor.

  • istanbulbilisim.com Temsilcisi13 Ağustos 2015

    Değerli Müşterimiz, Sony xperia markalı cihazlar diğer cihazlara göre sıvıya daha dayanıklıdır. Fakat %100 su geçirmezlik garantisi verilememektedir. Bu durum kullanım koşullarına göre değişebilmektedir. Bu nedenle kırılma sıvı teması gibi konular direkt olarak kullanıcı hatası olarak nitelendirilirek cihazı garanti dışında bırakır. Eğer cepkask ınız var ise faydalanabilirsiniz. Saygılarımızla, İstanbul Bilişim A.Ş. Müşteri Hizmetleri [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön