İstanbulbilisim.com.tr Free-Dos Makinayı Orijinal Windows Lisanslı Diye Satmış!

Faruk M. |

5 yıl önce Bilişim'den adresinden Toshiba Qosmio x-505 notebook aldım. Şimdiye kadar makinaya bir kaç kere formatı kendi oluşturduğum recovery CD'siyle attım. Çünkü yanında orijinal bir windows CD'si gelmedi sorun etmedim çünkü arkada Microsoft windows etiketi vardı sorun olursa oradan lisans anahtarını alırım diyordum. Windows 10'a geçişte bu anahtarı lazım oldu. Microsoft ve Toshiba ile yazışmalarım sonucunda arkadaki lisans anahtarını geçersiz olduğunu ve makinamın orjinalinin Free-dos yani işletim sistemsiz olarak satıldığını öğrendim. Bİlişim Free-dos makinaları alıp lisans anahtarı yapıştırıp satmış. Dünden beri ben KEY'imi istiyorum diye bilişime 3 4 mail atmam rağmen cevap veren yok!

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Eksik Ürün

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Faruk M.
  12 Ağustos
  13:52

  Blişim firması bilgi değiştirerek müşteriyi yanıltmaktadır. Bu konuyu tüketici mahkemesine taşıayacağım üretici firma olan Toshiba ürün Free-Dos diye satıcı bunu reddediyor elimde Toshiba ile olan yazışmalarım da var. Bunu size de ilettim. Hala makinanın Free-Dos olmadığını İddaa ediyorsunuz. Bu firmaya hiç güvenim yok artık.

 • 11 Ağustos
  17:23

  Değerli Müşterimiz,

  Belirtmiş olduğunuz cihaz Free dos değildir.Windows 7 Home Premium 64 bit işletim sistemine sahiptir.Ürünlerin lisans anahtarları satıcı firmalarda bulunmamaktadır.Toshiba firması da bu bilgiyi paylaşmayabilir.
  Lisans anahtarı bilgisi kullanıcının sorumluluğunda olan bir bilgidir.Dilerseniz tekrar Microsoft ile görüşebilirsiniz.Yada yeni bir lisans satın alabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  İstanbul Bilişim A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri

  musterihizmetleri@istanbulbilisim.com.tr

 • 11 Ağustos
  14:24

  Değerli Müşterimiz,

  Şikayetiniz Teknik Servis departmanına iletilmiştir.En kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır.

  Saygılarımızla,

  İstanbul Bilişim A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri

  musterihizmetleri@istanbulbilisim.com.tr