İstanbulbilisim.com.tr Farklı IMEI İle Telefon Satmak!

Cengiz Can E. |

2014 Aralık ayında aldığım telefonu 2016 yılında konuşurken seslerin tekrarlayarak geri gelmesi şikayeti ile teknik servisine teslim ettim. Telefonu tamirde bekletmek için yasal süre olan 20 iş gününü sonuna kadar kullanarak 20. iş gününde telefonunuz tamir edilmiştir diye bilgi SMS'i yolladılar.

Telefonu teslim alıp kullanmaya başladığımda aynı sorunun azalmış da olsa devam ettiğini fark ettim. Tekrar teknik servise verip 1 ay daha telefon tamiri tamiri beklememek (tekrar tamire bıraksam dahi tamir edilmeyeceğine inanıyorum) için satmaya karar verdim. Telefonu satmak için 2. el telefon alış satışı yapan bir telefoncuya gittim ve böylece telefon faturasındaki IMEI ile telefon IMEI'sinin farklı olduğu öğrenmiş oldum. Elimde bir fatura ve telefonla kalmış durumdayım. Bu duruma en hafif ifade ile haksız kazanç denir. Hukuksal olarak haklarımı araştırıyorum.

Etiketler :

Kusurlu-Hasarlı Ürün Garanti İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 31 Mayıs
  10:23

  Değerli Müşterimiz,

  60456 takip numaralı servis işleminizde cihaz anakartının değişim yapıldığı görüntülenmektedir. Bu nedenle imei numarası bilgileriniz farklılık göstermektedir.

  Servis formunuz ek'te paylaşılmıştır.

  Saygılarımızla,

  İstanbul Bilişim A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri

  musterihizmetleri@istanbulbilisim.com.tr

 • 31 Mayıs
  09:39

  Değerli Müşterimiz,

  Şikayetiniz ilgili departmana iletilmiştir.En kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır.

  Saygılarımızla,

  İstanbul Bilişim A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri

  musterihizmetleri@istanbulbilisim.com.tr