08 Ocak 2014 #2218824

İstanbulbilisim.com.tr'den Aldığım Telefonun Şarj ve Garanti Sorunu!

18.09.2013 tarihinde İstanbulbilisim.com.tr'ye ait internet sitesinden Samsung Galaxy Nexus telefon almıştım. Telefon orijinal şarj aleti ile şarj olurken bir kısa devre ile şarj olmayı bıraktı. Kablonun telefona giren ucunda ve telefon tarafındaki sokette arıza meydana geldi.


İstanbulbilisim.com.tr garanti ile ilgili sorumluluklarını reddedip, doğrudan Samsung distribütörü ile iletişime geçmem gerektiğini söyleyip, eğer telefonumu onlara gönderirsem işlem yapmadan geri göndereceklerini söylediler. 14.06.2003 tarihli ve 25138 sayılı Resmi Gazete 14.06.2003 tarihli ve 25138 sayılı yönetmelik madde 13'e göre bu işlemleri bizzat satıcının yapması gerekir.
Gereğini yapmadıklarından dolayı şikayetçiyim.

Engin 380 Okunma

Cevaplar

 • istanbulbilisim.com Temsilcisi07 Şubat 2014

  Değerli müşterimiz; Ürünüz distrübütör garantisi altında olduğundan cihazınızın garanti koşulları ve gönderimi ile ilgili Samsung Türkiye ile görüşme sağlamanız gerekmektedir. Bu konuda maalesef size yardımcı olamıyoruz. Saygılar sunarız..

 • Engin06 Şubat 2014

  Bahsettiğiniz kelimeler (servis ve servis istasyonunun) şu konularda geçiyor: 1) Tamir süresi hesaplama(Tamire almıyorsunuz zaten) 2) Arızanın kullanıcı hatası olup olmadığının tespiti (Tamire almadınız daha) 3) Maldan beklenen faydanın sağlanamadığının tespiti( Tamire almadan mümkün değil) Ben size bütün paragrafı gönderiyorum. Bahsettiğiniz kelimelerin geçtiği cümleye bakarsanız anlayacaksınız konu ile bir ilgisi olmadığını.

 • istanbulbilisim.com Temsilcisi05 Şubat 2014

  Değerli müşterimiz, Belirtttiğiniz yasa da servis ve servis istasyonunun bulunmadığı durumlarda diye bir ibarede yer almaktadır.Konu hakkında Samsung ile görüşme sağlamanız gerekmektedir. Saygılarımı sunarım.

 • istanbulbilisim.com Temsilcisi05 Şubat 2014

  Değerli müşterimiz, Ürününüz distribütör garantisinde ise konu hakkında distribütör firmanız ile görüşme sağlamanız gerekmektedir. Saygılarımla.

 • Engin05 Şubat 2014

  Ben ürünü tamir etmenizi değil, ürünün servisi ile iletişime geçip tamir ettirmenizi istiyorum. yönetmelik satıcı tamirini yapmak veya yaptırmak zorundadır diyor, bana git servisi kendin bul deme hakkınız yok. Resmi gazetede yayınlanmış, resmi sitede de duyurulmuş, yasal hakkımı savunuyorum link:http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.6549&sourceXmlSearch=&MevzuatIliski=0 Yönetmelikten alıntı: Satıcı, malın; garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamirini yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.

 • istanbulbilisim.com Temsilcisi05 Şubat 2014

  Merhabalar, Ürününz Samsung garantisinde ise konu hakkında Samsung ile görüşme sağlamanız gerekmektedir.Ürününz İstanbul Bilişim teknik servisi tarafından onarıldığında garanti kapsamı dışında kalmaktadır.Bu yüzden bize gönderilen ürünleri biz tekrar tarafınıza göndermekteyiz. Destek için 4447711 numarasını arayabilirsiniz. Saygılarımla.

 • Engin30 Ocak 2014

  Şikayetiniz ilgili birime aktarıldı bir çözüm değildir. Benimle iletişime geçilmedi, sorunu gidermek için bir adımda atılmadı.

 • istanbulbilisim.com Temsilcisi29 Ocak 2014

  Değerli müşterimiz, Şikayetiniz ilgili birime iletilmiştir. Yaşadığınız problemden dolayı özür dileriz. Saygılarımızla. Müşteri Hizmeleri 4440912 dahili:8007 İstanbul Bilişim A.Ş

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön