27 Ağustos 2013 #1978595

İstanbulbilisim.com.tr 'nin Yaptığı Kasko İşe Yaramıyor!

İstanbulbilisim.com.tr'den 20/01/2013 tarihinde 1, 439. 18 TL bedel ile Samsung i9300 Galaxy S3 cep telefonu aldım. Bu telefonun yanında kırılma, çalınma vb durumlar için garanti belgesi verelim önerisi sonrasında 39. 00 TL bedel ile Cep Kasko (Mapfre Sigorta, CepKask) da aldım.


3 ay boyunca sorunsuz kullandım. Akşam yatarken yüksekliği diz hizamdan bile alçak olan sehpa üzerine koydum. Sabah kızım geldi. Oynamasın diye telefonu yastığın altına koydum. Sonra telefonun açılmadığını gördüm.


Bu sebeple önce İstanbulbilisim.com.tr götürdüm. Kasko kapsamında diye Mapfre Genel Sigorta'nın firması olan (CepKask) cep kasko firmasına yönlendirdiler.

Murat 675 Okunma

Cevaplar

 • Murat27 Ağustos 2013

  Bu arada (www.sikayetvar.com sayfasından cep-kask firmasına bakarsanız) bu durumun sürekli gerçekleştiği de sabittir. Beklentim, İstanbul bilişimin yetkililerinin hem sattıkları bu sigortanın işini düzgün yapmasını sağlaması(Bence anlaşmalarını bitirmeliler. Ama ticari karara bir yorum getirmek haddim değil.) ve Benim mağduriyetimin giderilmesi ile ilgili aksiyon almasıdır. Yaz döneminde telefon hattımı kullanamadığım gibi, her ay düzenli olarak faturamı da ödemek zorunda kalmam işin cabası.

 • Murat27 Ağustos 2013

  Ama bu kadar hassas kullanıp (çizik bile olmamasından belli.) sonrasında “AĞIR İHMAL” denilmesini kabul etmem mümkün değil. Bu arada kötü hizmet veren ve taahhüt ettiği garantiyi ve teminatı vermeyen firmayı (Mapfre Sigorta adına CepKASK firması) ben çok da muhatap kabul etmiyorum. Benim muhatabım, Bu telefonu ve garanti olsun diye dış kabında bir sürü koşulu teminat altına aldığını söyleyerek, bana bu sigorta poliçesini satan İstanbul Bilişim’dir. Bu işlemlerin toplam tutarı 1,445.18 olup 1,191TL olan yasal sınırdan büyük olması sebebiyle Tüketici Mahkemesine gideceğim. Mahkeme ve süreçleri biraz araştırmam gerekecek sanırım. Ama davam, sadece kendi mağduriyetimin giderilmesi değil, pek çok tüketiciye bu teminattan bahsedilerek sigorta ve ürün satılmasının nitelikli aldatmaca olduğunu düşündüğümden kapsamlı olmasını istiyorum.

 • Murat27 Ağustos 2013

  Telefonumu elden firmaya teslim ettim. Sonra telefonu bana 6TL kargo bedeli ile karşı ödemeli olarak gönderdiler. Tamir ettiler diye düşündüm. Çünkü içinde hiçbir açıklama yok. Telefon açılmayınca CepKASK firmasını aradım. Müşteri temsilcisinin bana açıklaması “ AĞIR İHMAL” oldu. Nasıl yani; telefona bir şey olmasın diye bu kadar özen göster. (Telefonda çizik bile yok. ) ve sana “AHIR İHMAL” desinler. Sonra kasko poliçesini daha detaylı inceledim. Dış kabında SIVI TEMESI, KIRILMA, HIRSIZLIK, YÜKSEK VOLTAJ vb. konulara karşı cep kasko teminatı deniliyor ve kapalı zarf içinde size satılıyor. İçini açıyorsunuz lavabodan düşünce garanti dışı, şöyle olunca garanti dışı, böyle olunca garanti dışı. Bu garanti dışı olan dikkatsiz kullanımları bir nebze anlaya bilirim.

 • istanbulbilisim.com Temsilcisi27 Ağustos 2013

  Değerli Müşterimiz, Teknik servisimizin yapmış olduğu yönlendirme doğru bir işlemdir.Garanti kapsamında olmayan arızalarda ürün sigortası varsa, üründeki hasarın bedelinin karşılanması için sigorta firması ile iletişime geçilir. Saygılarımızla, İstanbul Bilişim A.Ş. Müşteri Hizmetleri [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön