09 Aralık 2014

İstanbulbilisim.com.tr İade Cayma Hakkı Zaman Aşımı 1 Hafta

Tarafınızdan alınmış olan Dp-1772300 25.11.2014 teslim aldığım ürün beni tatmin etmemiştir istediğim verimi alamadım ve iade etmek istedim 08.12.2014 telefon ile arayarak gerekli işlemlerin yapılmasını söylediğimde bana iade cayma zamanı 1 hafta olduğu söylendi.


Normal olarak tüketici hakları kanununda bu zaman 14 gün olarak belirtilmiş olmasına rağmen neden siz 1 hafta olarak belirtiyorsunuz. ''6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Kanunu her kurumun uygulaması gerekmektedir.

Erkan 709 Okunma

Cevaplar

  • Erkan13 Aralık 2014

    Çözüm sunmak yerine akıl vermek nasıl kurumsallıktır.

  • Erkan13 Aralık 2014

    Bir daha asla istanbilişim.com.tr sitesinden alışveriş yapmayacam yaptırmayacagım

  • istanbulbilisim.com Temsilcisi11 Aralık 2014

    Değerli Müşterimiz, Şahıs adına faturalandırılmış olan alımlarda; Yasa gereği 'Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.' (Firma adına ise bu şekilde bir hak söz konusu değildir.) Saygılarımızla, İstanbul Bilişim A.Ş. Müşteri Hizmetleri [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön