30 Mart 2013 #1714788

İstanbulbilisim.com.tr 29 Gündür Ürün Bekliyorum!

01.03.2013 tarihinde ödemesini yapmış bulunduğum Dyson DC29 DB Origin Elektrikli Süpürge'ye ilişkin siparişimin üzerinden 29 gün geçmesine rağmen sevkiyatı tarafıma yapılmamıştır. Cihazın durumu tarafımca 18.03.2013, 21.03.2013 ve 25.03.2013 tarihlerinde firma aranarak sorulduğunda her üç çağrıma da cevap "ürün geldi, bugün stoklara alındı. Size sevkiyatı bugün kesin yapılacak" şeklinde olmuştur.


Farklı üç günde tarafıma aynı açıklamanın yapılıp 3 kez artarda yaratılan güven kaybının telafisini sizden diler, ürünün net durumu bildiren bir açıklama yapmanızı sizden rica ederim. Bunun dışındaki sürecin Tüketici Hakları Derneği ile yürütüleceğini bilgilerinize sunarım.

Nevzat 174 Okunma

Cevaplar

  • Nevzat30 Mart 2013

    Sayın İlgili, Gümrük ile olan sorunlar ya da herhangi bir olumsuzluk, müşteriye dürüstçe aktarılması durumunda kısmen tolere edilebilir. Fakat arayan herkese mütemadiyen "Ürün geldi, bugün stoklara alındı. Size sevkiyatı bugün kesin yapılacak" şeklinde gerçekten uzak beyanlar verilmesi hem İstanbul Bilişim'in itibarını zedelemekte, hem de karşı tarafta dolandırılma hissi yaşatmaktadır. Bu durumu bilgilerinize sunar, müşterilere verilecek beyanlarda hassas olmanız gerekliliğinin önemliliğini tekrar hatırlatmak isterim.

  • istanbulbilisim.com Temsilcisi30 Mart 2013

    Değerli Müşterimiz, Firmamız yurtdışından ithal ettiği ürünleri Türkiye'ye planlandığı gibi zamanında getirmektedir.Gümrük prosedürleri nedeniyle elimizde olmayan nedenlerden dolayı gecikmeler yaşanmaktadır.Firmamız devamlı ithalat yapmaktadır, normal prosedürler işlediğinde tahmini bir gün ürün müdürleri tarafında satış danışmanlarımıza bilgi olarak verilmektedir.Bu son parti ithalatımızda gümrük prosedürlerinin değişmesiyle birlikte süre uzadı.Ürünler stoklarımıza girdiğinde ivedilikle kargo işlemleri yapılmaktadır.Gecikme nedeniyle özür dileriz. Saygılarımızla, İstanbul Bilişim A.Ş. Müşteri Hizmetleri [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön