12 Aralık 2018
Yorum Yap
#11294887

İstanbulbilisim.com Para İadesi Yapmıyor!

02.12.2018'de İstanbulbilisim.com.tr'den box ve stock fanlı bir işlemciyi kredi kartı ile 3 taksit şeklinde satın aldım. 03.12.2018 de İstanbulbilisim.com.tr müşteri hizmetlerinden Ertuğ Bey beni aradı. "Satın almış olduğunuz üründe web sitesi üzerinde yanlış giriş yapılmış, ürün aslında box ve stock fansız yani tray üretim üründür. " İsterseniz size bu ürünü gönderelim isterseniz iptal edelim dendi. Bende ürünün iptal olması durumunda gerçekleşecek geri ödemeyi sordum ve en geç 1 gün diye hatta aynı gün içinde işlemin yapıldığını ilettiler. O halde iptal kararı aldık ve iptal ettik. İşin bundan sonraki kısmı çok ilginçtir, iptal edilen ürünü web sitesi üzerinde kendi hesabımda göremiyordum. İptal bölümü bile yok çünkü. Sonra bana bir mail atıldı. "Siparişiniz talebiniz üzerine iptal edildi 1 gün içinde ödemesi yapılacaktır. " Mail ekran görüntüsünü ekte iletiyorum.


Bu durumda siparişi aslında ben iptal etmedim onların yapmış olduğu yanlışlık yüzünden gerçekleşiyor. Fakat görünen ben keyfi iptal etmişim sanki. Dedim ya işler ilginç bir hal alıyor diye şimdi daha da ilginç bir durum geliyor. Bugün 12.12.2018 ve hala ödeme yapılmadı. Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde bankada kaynaklanan bir problemden ötürü işlemin 03.12.2018 yerine 04.12.2018 tarihinde yapıldığını ve talimat geçildiğini işlemin kendilerinden çıktığını söylüyorlar. Bende 04.12.2018 de yapılan işleminize ait dekont, slip, fatura, onay kaydı vs. Neyse bu belgenin bir örneğini talep ediyorum. Bende bu belgeyi bankaya ileteceğim ki onları da işlemi hızlandıracaklar. Bu belgeyi bankadan talep edeceklerini ve gün içerisinde bana ileteceklerini söylüyorlar fakat 10 gündür hiçbir şey yok her gün aynı kelimeleri kullanıyorlar. Talimat geçilen bir şeyin belgesinin zaten sizde olması gerekmiyor mu, neden bankadan talep ediyorsunuz bir daha! Aynı zamanda kendilerinden yeniden talep ettim bana ürünün neden iptal edildiğini açık bir şekilde yazın site girilen yanlış bilgileri vs. Fakat gönderilen mail yine benim talebim üzerine işlem yapıldığı. Onu da ekte paylaşıyorum. Bu ürünün aciliyeti bulunmaktaydı, çok sevdiğim yeğenime doğum günü Sürprize yapacaktım ve ona bilgisayar toplayacaktım. Evet topladım her şey tamam ama işlemci eksik! Hadi tamam ben gidip başka yerden alayım, fakat kredi kartına ödeme yapılmadığı için limit yok. Nasıl gidereceksiniz işin manevi boyutunu? Ürünü aldığım da dolar kuru 5.17 iken şu an dolar kuru 5.40 ve sürekli artıyor. Hem yanlış ürün bilgisi verin, hem parayı ödemeyin.

Ali Ali 563 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

 • Ali20 Aralık 2018

  Bugün 20.12.2018, problemim hala çözülememiştir.

 • Ali17 Aralık 2018

  Bugün 17.12.2018, problemim hala çözülememiştir.

 • istanbulbilisim.com Temsilcisi13 Aralık 2018

  Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz ilgili departmana iletilmiştir.En kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. Saygılarımızla, İstanbul Bilişim A.Ş. Müşteri Hizmetleri [email protected]

 • Ali12 Aralık 2018

  Aynı zamanda e-ticaret kuralları ve şeffaflığını sağlamadığı, sitesinde yanlış ürün satmaya çalıştığı aynı zamanda kendileri tarafından verilen ödeme sürelerinin doğruluk payı olmamasından kaynaklı yalan beyan verilmesi son olarak gerçekleşen işlemin tüm sorumluluğun kullanıcıya yıkılmaya çalışılmasından ötürü Tüketici Hakları mahkemesine ve tüketici mahkemesinin kabul etmediği maddeler için ve ek olarak işin manevi boyutundan dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı bildirmek isterim.

Ziyaretçi Yorumları