28 Ekim 2016 #6799315

Şafak Hastanesi Dermatoloji Bölümünde İlaç Dozu Max

Dermatoloji bölümüne akne tedavisi için gittim. Hap tedavisinin 7 ay süreceğini belirttiler. İlaçları aldıktan sonra tekrar gelmemi kullanım şeklini anlatacaklarını söylediler. Eczaneye gittiğimde 7 kutu hap verilmişti. Eczanedeki çalışanlara sorduğumda ''bunlar 7 aylık hap'' dendi. Tekrar doktora gittiğimde bunların ilk bir hafta boyunca 3 doz sonrasında günde 6 alınacağını söylediler. Prospektüse göre 3 katı doz alacaktım. İlaçları kullanmaya başladıktan bir hafta sonra kan tahlili yaptırıp kendilerine göndermem söylendi.


Eczaneye iade için hastaneden çıkar çıkmaz gittim. Eczane SGK sistemine girdiğini iade alamayacağını belirtti. İki doktora daha gittim, dozlar çok fazla olduğu ifade edildi. Hem eczane hem doktor veya hastane tarafından 380 TL boşa para verdim. İnsanlar muayene ve ilaçlar için 500-500 civarı ödeme yaptıkları için boşa gitmesin diye düşünmek zorunda bırakılıyor.

Hatice 6.792 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Şafak Hastanesi Temsilcisi21 Kasım 2016

    6799315 nolu bildiriminize istinaden gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ile ilgili en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön