13 Kasım
#12959691

İstanbul Minibüsçüler Odası Mağduriyet Yaşamaktayız!

Esenyurt – Büyükçekmece arasında olan Mavi minibüs yeşil şapkalı hatlar ile ilgili hemen hemen her gün mağduriyet yaşamaktayız. Ben her sabah 07:30 saatlerinde tabela durağında oluyorum bu saat aralığında minibüs kullanmaktayım.
Orada minibüsler ile ilgilenen beyefendi (kahya) sürekli minibüs hatlarını değiştiriyor bir sabah tam 5 kez minibüsten inmek zorunda kaldım ve servisime geç kaldım. Sürekli bu araç Büyükçekmece'ye gitmez Beylikdüzü’ne gider deyip yolcuları mağdur ediyor ve minibüsü tam olarak doldurmadan asla ve asla hareket ettirtmiyor. İnsanlar dip dibe gidiyor para uzatırken eğer normal ücretin 2,75 kr. İse 3 TL verdiğinizde para üstü asla vermiyorlar. 4.11.2019 tarihinde Migros durağında minibüs bekliyorum tam 40 dakika bekledim gelen minibüs olmadı daha sonra Büyükçekmece’den Esenyurt tarafına gelen 34 tmf ** plakalı sürücü 17:29’da durağa geldi seferlerinizi çoğaltın mağduriyet yaşıyoruz dediğimde bana tam olarak binme o zaman kardeşim deyip gitti.


Gelelim bu sabaha yani 13.11.2019 ben yine saatimde duraktayım ve durakta 5 adet minibüs var birisi dolu yola çıkmak için dakikasını bekliyor ama ağzına kadar dolu minibüs. 2. Minibüsün kapıları kapalı kapının önünde insanlar kuyruğa girmiş kapının açılmasını bekliyor. Oradaki sorumlu beyefendinin yanına gidip sonrasında hangi minibüs kalkacak ona göre sıraya girelim dedim. Bilmiyorum şu arabaya bin git dedi. Nasıl bilmiyorsunuz dedim gelen minibüs gidecek dedi bekletti. Gelen minibüs olmayınca bekleyen minibüslerden birini açmak zorunda kaldı.


Bu duraktaki Sürücülerden ve Özellikle Kahya’dan ciddi anlamda şikayetçiyim. Bir insan bu kadar mağdur edilmez hem paramızla rezil oluyoruz hem para üstünü alamıyoruz yetmiyormuş gibi bir de hakaret yiyoruz. Kimse bu işi zorla yaptırmıyor onlara insanlara bu şekilde davranmaya hiçbir şekilde hakları yok… Durakta saatlerce bekliyoruz neden? Çünkü gelen minibüs kapısı açık gidiyor bazen durağına bile girmeden sol şeritten gidiyor. Biz saatlerce minibüs bekliyoruz. Ve 153 şikayet hattını aramaktan bıktım. Ben çalışan bir bayan olarak kendi adıma konuşayım iş yerinden elimden geldiğince saatimde çıkıp oyalanmamaya bakıyorum çünkü evde çocuğum var ama ne yazık ki benim eve gitmem 1.5 saati buluyor.


Bu konu ile ilgili gerekenlerin yapılmasını ve bana dönüş yapılmasını önemle rica ediyorum.

Özge Özge 4.567 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler