İstanbul Kültür Üniversitesi Üniversitem Beni Haberim Olmadan İcraya Verdi

Murat Murat10 Eylül 21:09

2012 yılında Kültür Üniversitesi Lojistik bölümü %50 burslu öğrencisiydim. Amcam ile beraber kalıp eğitimime devam ediyordum aynı zamanda çalışıp okul taksitlerimi ödüyordum. Sonrasında amcamın vefatı ve maddi imkansızlıklarımdan dolayı kaydımı sildirmek zorunda kaldım. 

İKÜ tarafımıza 500 TL bir ücret çıkarmış. Amcamın üzerine olan bu ücretten haberim olmadı amcam vefat ettiği için yıllar sonrada öğrendiğimde bana icra davası açıldığı maddi imkansızlıklarım yüzünden okuyamadığım okulum tarafımdan, öğrencisinin haberi dahi olmadan icraya verilmek mi? Her şeye rağmen bayram harçlıklarımla biriktirdiğim para ile ödeme yapmak için üniversitenin avukatıyla görüştüm bana borcumdan daha fazla bir tutar çıkardı avukatlık ücreti olarak okulum yardımcı olacağını söylerken avukat hiçbir şekilde yardımcı olamayacağını belirtti. 

Ben bana yaşatılan bu durumun bir an önce düzeltilmesini talep ediyorum. Babam KOAH hastası. Evimizi bu süreçte esnaflık yaparak geçindirmek zorundayım. Yetkililerden icramın taraflarınca iptal edilmesini istiyorum. Bir öğrencinin yaşayabileceği en kötü durumu bana yaşattılar.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler