Toplam çözüm sayısı
..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Kadircan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

  • profile
  • profile
  • profile
46 Destekçi
  30 Yorum

İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hata Veriyor

66.247görüntüleme
Kadircan
Kadircan 10 Ocak 15:11
İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hata Veriyor

Anonim İstanbul Kartlarımızı HES kodlarımız ile eşleştirmek için doldurduğumuz form "kart başkası üzerine kayıtlı" ya da "kimlik bilgileri yanlış" gibi hatalar vermekte. 153 için oluşturduğumuz kayıtlardan hiçbirine dönüş de olmadı. Ne kadar doğru bilmem bazı dönüş olanlara "yenisini alın" dendiğini duydum. Bu kartların bir çoğunda bakiye yüklü ve yenisini aldıktan sonra hem yüklü bakiyeler çöpe gidecek, hem yenisine para ödenecek hem de yeni kartta da bu problemi yaşayıp yaşamayacağımızın bir garantisi olmayacak. Ben İstanbul Kart kullanmıyorum, ailem veya yardımcı olmamı isteyen eş-dost-akraba adına bildirdim, çözüm yaratabileceğinize inandığım için değil rahatsız etmek için yazdım. Kolay gelsin ®.

  • profile
  • profile
  • profile
46 Destekçi
  30 Yorum

30 Yorum

Yavuz
Yavuz18 Ocak 16:22
 

Aferin işte, böyle kendinizi ifşa edin. Başkasının üzerine olan indirimli/ücretsiz kartları, geçmişte usulsüz olarak kullanmak ve kullanmaya çalışarak kamuyu zarara uğratmaktan tarafınıza tebligat gelince gelip buraya ağlamayın!

 5
Ismail
Ismail18 Ocak 18:10
 

Bence ön yargılı davranıyor olabilirsiniz kendi yaşadığım olayı anlatayım sana kendime, eşime ve öğrenci olan çocuğuma normal İstanbul kart almıştım yüklemelerini İstanbulkart Mobil uygulamasından yapıyordum. Sistem hepsini benim üzerime kayıt etmiş olduğu için sadece 1 karta eşleştirme yapabildim diğer 2 kart kullanılmaz halde içinde bakiyeler var yeni kart almamız söyleniyor. Burada bizlere mağduriyet doğmuş oluyor.

 14
Huri
Huri25 Ocak 10:11
 

Herkes usulsüz kart mı kullanıyor? Bu tarz platformlara şikayet etmeyen yeni kart alıp onda da aynı sorunu yaşayan bir sürü insan var. Otobüsler istif gibi hangi kart kimin belli olmadığı durumlar yaşadık. Bunlar geçerli sebep değilse ben de bizlere kullanışmış 2. El kart satılıyor diyorum. GSM operatörlerindeki gibi. Ben 2. Kartı aldım anneme ve o da hata veriyor.

 2
Anıl
Anıl28 Ocak 12:44
 

Yavuz kardeşim sana özel giriş yaptım burda benim kendime ait kartım var ama aynı hatayı bende alıyorum yani senin arkadaş yazdığın yorum burda hiç sayılıyor 65 yaş üzeri toplu ulaşım bedava sanıyorsunuz değil mi HES kodundan sonra millet yeni kart alsın diye eski karta HES kodu yüklenmiyor yeni kart yeni para boş boş konuşmayın canımı sıkmayın benim devlet güzel para kazanıyor helal olsun

 1
Kadircan
Kadircan3 hafta önce
 

Yazımı okudunuz mu? Kullanmadığımı söyledim.

Adem
Adem19 Ocak 23:24
 

2 kart denedim aynı hatayı bende de verdi. Saçma sapan iş yapmayın arkadaş ya.

 2
Mustafa
Mustafa4 gün önce
 

Microsoft Edge ile giriş yapın. Oluyor

Adem
Adem19 Ocak 23:33
 

Merak etme, yeni kart satarlar olur biter. Onlar için dert değil.

Millana
Millana20 Ocak 00:09
 

O zaman kart eşleşmediğinde ne yapmalıyız

 2
Serap
Serap20 Ocak 13:18
 

Ben 153 ü aradım yardımcı oldular hatta onlar yaptı sağ olsunlar. Öğrenci kimlik kartı ya da farklı kartlardaki kart numarası kartın alt kısmında yer alıyor kart no alanında yazan değil. Onunla eşleştirmeyi deneyin.

 2
Tolga
Tolga20 Ocak 19:08
 

Nasıl yani

Hasan
Hasan20 Ocak 15:16
 

Aynı sorunu ben de yaşadım. Büyük, küçük harflere dikkat ederek tekrar doldurduğumda gerçekleşti. Sitede her harfi büyük yazıyormuş gibi gözüküyor ama küçük harfle yazınca problem çıkıyor zannedersem. Buna dikkat ederseniz sanırım gerçekleşir.

 2
Mercan
Mercan20 Ocak 23:14
 

Farklı tarayıcıda işlem yapmayı deneyin. Ben o şekilde çözdüm eşleşme hatasını.

 2
Eser
Eser21 Ocak 02:31
 
İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hata Veriyor

Aynı hatayı hala veriyor! Eskiden Beyaz Masa adam yerine koyardı. Şimdi o da yok

Esra
Esra22 Ocak 13:59
 

Bende de öyle olmuştu.

Emre
Emre23 Ocak 00:35
 

Ben de Chrome'dan yapmaya çalışınca böyle bir hata aldım ve Microsoft Edge ile deneyince düzeldi, işlemimi tamamladım. Siz de Microsoft Edge ile deneyin veya başka tarayıcılarla deneyin olacaktır.

 3
Heribert
Heribert1 hafta önce
 

Teşekkürler, nihayet oldu.

Reşide
Reşide23 Ocak 19:16
 
İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hata Veriyor

Çevremdeki birkaç kişiden aynı sorunu bende duydum şöyle bir şey de önerebilirim size. İstanbulkart uygulamasını App Store ya da Google Play'den indirin. Oraya kart bilginizi kaydedin. Uygulama ayarlarında HES kodu işlemleri var oradan da kod tanımlama yapabilirsiniz.

 2
Nergis
Nergis2 hafta önce
 

Çok teşekkür ederim... Sonunda uygulamadan ancak tanımlayabildim

 1
Mehmet
Mehmet27 Ocak 21:09
 

Ben 153 beyaz masayı aradım oradan da denediler olmadı başkasının üzerine gözüküyor dediler daha ilk çıktığından beri kullandığım artık üzerindeki resmin bile silindiği kartımın ancak içindeki parayı Migros'ta alışveriş olarak kullanabileceğimi söylediler

Berna
Berna3 hafta önce
 

Yardımcı olmak için yazıyorum. Eski öğrenci kartı ile sorun yaşadım. 153 ü aradığımda hemen hallettiler. Çağrı merkezinde sadece 8 dakika bekledim. Kartın alt kısmında 042 ile başlayan bir numara var. Harf de içeriyor. Onu olduğu gibi kart numarası olarak girin. Eski öğrenci kartlarının kart numarası bu.

Tost
Tost3 hafta önce
 

Tel numaranı veya ad soy ad farklıdır

Soner
Soner3 hafta önce
 

Problemi birkaç gündür ben de yaşıyorum. Oluşturulan formda sanırım bazı alanları Chrome desteklemiyor. Edge kullanarak doldurduğumda kabul etti. Ama Chrome desteği olmayan bir web sayfası tasarımı, ki basit bir form sayfası bu, enteresan olmuş

 1
Uğur
Uğur3 hafta önce
 

Arkadaşlar kart no yazan bolum değil 04 ile başlayıp sonu 80 ile biten bolumu deneyin kart no hata veriyor olabilir

Ahmet
Ahmet3 hafta önce
 

Evet ara ara hata vermekte

Meltem
Meltem2 hafta önce
 

Maalesef halen hata veriyor ilk karta kayıtlı değil diyor yeni kart aldım hata veriyor...

Kerim
Kerim2 hafta önce
 

Döner sermaye ye katkı sağlamak amacı ile yapılmıştır Senin benim gibi yaşayan milyonlar var bu ülkede yarısına sana ve bana dediği gibi dese Milyonlarca İstanbul kart satışı demektir. Halk çok Zengin ya ve ferah içinde yaşıyor ya nereden nasıl ne şekilde ceplerinden çıkartırız diye düşünüyorlar böyle güzel fikirler buluyorlar e-devlet şifresi gibi o ak bu ch vatandaşı zarar uğratmak ise mesele hepsi aynı

Hay
Hay1 hafta önce
 
İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hata Veriyor

Aynı hatayı yaşadım şu anda

Serdar
Serdar1 hafta önce
 

Mail adresinizi girmeyin @ işareti sorun yaratıyor olabilir

Ayça
Ayça1 hafta önce
 

Öğrenci kartım var ve halihazırda hala öğrenciyim devleti falan kandırdığım yok yani ama HES kodumla akbilim eşleşmiyor hem de bilgi yanlış gibi hatalar vermiyor açıklamasız safi " hata" yazıyor. Madem sistem düzgün çalışmayacaktı neden zorunlu tutuluyor ben şimdi ne yapacağım, elime zar zor geçen paramın bir kısmını çöpe atıp daha fazla para mı harcayayım yoksa artık toplu taşıma kullanmayayım taksi kullanıp, yettiğince, bütün paramı taksilere mi harcayayım siz ne önerirsiniz ben kararsız kaldım. Teşekkürler

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler