23 Mart 2016

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çatalca Otobüsleri 65 Yaş Üstü Karta Tepki Gösteriyor.

Çatalca otobüsleri yıllardır İETT'ye bağlı fakat bazı konularda uygulamada hala halk otobüsü tavrı var. İstanbul içi en uzak ulaşımda bile insanlar 2.30'a olmadı çift tarife ile seyahat ederken biz Çatalca-Yenibosna arası 5 liraya ulaşım sağlıyoruz. B. Çekmece- Yenibosna arası 2,30 TL iken Çatalca-Büyükçekmece arası 3,50 TL KM'ye bakarsak mesafe ya aynıdır ya da daha kısadır fakat bizlerin ödediği ücret daha fazla.

Buraya kadar her şey normal buna alıştık zaten! Asıl sorun yüksek tarifelere ses çıkarmayan şoför ve muavinlerin 65 yaş üstü ücretsiz kart görünce takındıkları tavır. İnsanları herkesin içinde rencide ediyorlar ya direk tartışma çıkarıyorlar ya da kendi kendilerine söylenerek insanları utandırıyorlar, psikolojik baskı uyguluyorlar. Öğrenci, polis, öğretmen indirimlerine ses yok ama 65 yaş üstü kart görünce cin çarpmışa dönüyorlar. Biri buna lütfen artık dur desin.

Ferihan 241 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi27 Mart 2016

    Sayın Ferihan Y.; sikayetvar.com sitesi aracılığıyla iletmiş olduğunuz başvurunuzla ilgili işlem yapabilmemiz için kusuru görülen otobüslerin kapı numarası veya plaka bilgisinin belirtilmesi halinde gerekli tahkikat başlatılacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Beyazmasa

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön