26 Şubat 2013

İETT İndirimli Öğrenci Kartı Süre Uzatılması!

28.01.2013 tarihinde iki adet öğrenci kartı (kardeşlerime ait olan) geçerlilik süresinin uzatılması için bir işlem yaptırdım. İ.E.T.T. sistemsel olarak bunu bir bayi aracılığı ile yapıyor ve kartın mevcut bakiyesinden 5 TL ücret alıyor. Bu normal ve bunu tartışmak boş (şu an için). Ben bu işlemi yaptırmak için gittiğim AKBİL Bayii adı verilen dükkana işlem başı 1 TL ücret ödedim. Bunun yasal olmadığını bildiğim için Beyaz Masa adlı yere şikayette bulundum.


Cevap olarak e-posta geldi ve benim en kısa sürede bilgilendirileceğim yazıyordu. Bu e-posta bana şikayetten birkaç gün sonra (04.02.2013 tarihinde) geldi ve bugün (26.02.2013 tarih) itibariyle şahsıma herhangi bir bilgi ulaştırılmış değil.

Mahmut 186 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi07 Mayıs 2013

    Vizeleme ücretleri yönetmelikte belirtilen ücretler olup senede 1 defaya mahsus 5 tl alınmakatadır.Bayimizin almış olduğu 1 tl fazla ücrettir. Bayi kodu bildirmeniz halinde gerekli işlemler yapılacaktır.Göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür eder, bilgilerinize rica ederiz.

  • Mahmut18 Mart 2013

    Cevap yazmış zahmet edip birileri ama özetle aynen şöyle: Bize bayi kodunu bildirmeniz gerekli. Soruyorum: KARDEŞİM!!! Ben bu şikayeti telefonla yaptığım sırada benden gereken bilgiler alınmıştı. Onlar ne oldu da ben buradan yazınca benden aynı bilgiler istendi??? Koskoca İ.E.T.T. deriz, sistem v.s. deriz hikaye imiş. Gerçekten güvendiğim bir kurum olan ve şu yaşadığım olay üzerine güvenimi '0' a düşüren İ.E.T.T. ye ne söyleyeyim?

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön