06 Nisan 2013 #1727797

İETT Araç Saatlerinde Otobüs Gelmiyor!

Ben Başakşehir'de çalışıyorum. Yenibosna'da ikamet ediyorum ve kullandığım araç 79B Kayaşehir- Bakırköy . İett'nin sitesinde belirtilen araç saatlerine çoğu zaman uyulmuyor ve özellikle bazı seferler aracın bozuk olduğu ileri sürülerek yapılmıyor. Bu durumda bizler mesai çıkışında bir saate yakın otobüs gelmesini bekliyoruz. Araçların bozuk olması bence yeterli bir bahane değil. Yerine bir araç daha çıkartılabilir.


Eğer yeterli araç yoksa da araç temin edilebilir. Biz vatandaş olarak mağdur edilmemeliyiz. Bu durum sürekli tekrarlanıyor ve İstanbul'da yaşayan bir vatandaş olarak ulaşım sıkıntısı zaten yaşanırken bir de saati belirtilen araçların gelmemesi çok rahatsız edici oluyor.

Kübra 75 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi13 Mayıs 2013

    Öncelikle sefer aksamalarından dolayı özür dileriz. Hattımızda gerekli denetimler yapılmakta olup, bu hattımızda çalışan araçlar uydu takip sisteminden takipleri yapılmaktadır. Hattımızda zaman zaman Trafik kaynaklı gecikmeler arıza ve kazadan dolayı servislerde aksamalar yaşanmaktadır. Arıza yapan aracın yerine yedek araç verilememekte olup, seferine gelmeyen kural ihlali yapan araçlara gerekli cezai işlem uygulanmaktadır. Denetimlerimiz sıkılaştırılarak planlanan saatlerin yapılması hususunda çalışmalarımız devam etmektedir. Bilgilerinize.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön