09 Eylül 2013

İETT 142A Hattı Saatlerine Uymuyor!

Daha önce de 142A hattı hakkında şikayetçi olmuştum. Biraz kendilerini toparladılar ama tekrardan aynı şeyleri yapmaya başladılar. Çalıştığım yere giden tek otobüs hattı 142A olduğundan başka çarem yok. her pazar otobüs yok. Akşam iş çıkışında en az 35 dk otobüs bekle ki yine pazar günleri otobüs saat 20:50 den önce gelmediğinden yarım saatten fazla o karanlıkta Esenyurt'ta yürümek zorunda kalıyorum.


Desinler ki kardeşim biz buradaki hattı kaldırdık, başınızın çaresine bakın yada şu hattı nizama soksunlar. Bıktık ya. Böyle kötü başka bir hat olamaz. Hareket amirliğine soruyoruz, kaza var arıza var orada 142 ve 142F hatlarında kaza arızalanma olmuyor ama sadece 142A hattında. Tuhaflar.

Naile 157 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi01 Ekim 2013

    Kurumumuza yapmış olduğunuz 142A Hattında otobüs gelmemesine ilişkin başvurunuz incelenmiştir.Söz konusu hattımızda gerekli denetimler yapılmakta olup, bu hattımızda çalışan araçlar uydu takip sisteminden takipleri yapılmaktadır. Hattımızda zaman zaman Trafik kaynaklı gecikmeler arıza ve kazadan dolayı servislerde aksamalar yaşanmaktadır. Arıza yapan aracın yerine yedek araç verilememekte olup, seferine gelmeyen araca gerekli cezai işlem uygulanmaktadır. Ayrıca Kurumumuzda ihalesi tamamlanan yeni araç alımları ile birlikte ihtiyaç duyulan bölgelere hat ve sefer takviyesi yapılacaktır. Toplu ulaşımla ilgili olarak gerek vatandaşlarımız tarafından gerekse yerel yönetim birimlerince yapılan başvurular, etüt edilerek taşımacılık faaliyetlerimizde yeni ya da ilave düzenlemeler yapılması ve yolcularımızın ulaşımlarını her bölgeye daha rahat sağlamaları yönünde çalışmalarımız devam etmektedir. Bilgilerinize rica ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön