17 Eylül 2013 #2014960

İETT 14 ŞB Hattından Bıktık!

14 ŞB hattı ile ilgili 2 yıldan fazla bir süredir memnuniyetsizliğimizi ilgili kuruma iletiyoruz. 14ŞB hattı sadece özel halk otobüslerini kullanan bir hat. Şahinbey'den Kadıköy'e hareket etmekte. Hat 60 duraklı uzun bir hat. Özelikle mesai saatlerinde hareket ettiği yönden en fazla 15 durak sonra yolcu alamıyor. Yolcular otobüse binmek için kavga ediyor. Otobüsler kışın damlatıyor, yazın kliması yok. İETT yetkilileri bu hatta müdahale edemiyor.


İETT, yeni klimalı araçlarını bu hatta sokamıyor. Sürekli şikayet etmekten bıktık. Bizde otobüs. aş araçlarını İETT araçlarını istiyoruz. Şahinbey'den bir çok yöne hareket eden hatlar var en kötüsü 14ŞB hattı. En kötü araçlar 14ŞB hattında.

Yusuf 349 Okunma

Cevaplar

  • Yusuf24 Ekim 2013

    Asgari ücretle çalışan biri olarak İett araçlarını kullanmaktan başka çarem yok. Ancak hizmet kalitesinden hiç memnun değilim.

  • Yusuf24 Ekim 2013

    ÖHO hattı olarak planlanması hiçbir zaman değiştirilemeyeceği anlamına mı geliyor? Bu hattın ÖHO olarak planlandığı yıllarda bu hattaki yolcu kapasitesini kaldırabilecek durumda olabilir ancak zaman geçtikçe bu hat üzerindeki yolcu yoğunluğu da arttı artık kaldırmıyor. Şikayetin yazıldığı günden bugüne bir çok kez mağdur oldum. En son 21.10.2013 te C-126 ve 22.10.2013 te ise C-126 ve C-128 araçları sedef durağın da durmadı daha doğrusu duramadı. Bu hatta mesai saatlerinde uzun araç gerekiyor ancak yıllar önce ÖHO hattı olarak planlandığı için her akşam insanların mağdur olması normal midir? Bu planlamanın yenilenmesi yeni bir planlama yapılması için biz mağdur yolcular olarak ne yapabiliriz. (şikayet maili atıyoruz, Telefon açıyoruz, Sosyal medya aracılığı ile şikayet ediyoruz. ) Siz ne yapabilirsiniz? Ne zaman yapacaksınız?

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi23 Ekim 2013

    Kurumumuza yapmış olduğunuz 14ŞB hattı ile ilgili başvurunuz incelenmiştir. 14ŞB numaralı hattımız bir ÖHO hattı olarak programlanmış ve buna göre planlanarak ihdas edilmiştir. Ayrıca çalışma süresini tamamlamış Özel halk otobüsleri de araçlarını alçak tabanlı ve klimalı yeni araçlara dönüşüm süreci içinde kademe kademe devam etmektedir. Bilgilerinize rica ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön