11 Kasım 2013

İETT 131 T Otobüsü Hala Büyütülmedi ve Halk Çok Mağdur!

131T Demokrasi Caddesi - Bereket Sitesi arası çalışan araçların diğer otobüslerden çok daha küçük olduğunu,bu yüzden özellikle işe gidiş gelişte büyük sıkıntılar çektiğimizi belirtiriz. Daha önce de İETT’nin sitesi üzerinden birçok kez “büyük araç” koyulmasını talep ettiysek de bir sonuç alamadık. 9Ü ve 14T otobüsleri yeni hizmete başladı ancak günde belirli ve çok aralıklı saatlerde geçmekteler.

Taşdelen Halkı olarak bunun günlük hayatımıza çok olumsuz yansıdığında hemfikiriz. Acilen yardım bekliyoruz. 131T otobüslerinin büyütülmesini, direkt Kadıköy, Ataşehir ve Üsküdar’a giden büyük ,10-15 dk da bir olacak şekilde araçlar koyulmasını istiyoruz. Araba alacak, kullanacak lüksümüz maalesef yok.

Tuğba 164 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi24 Temmuz 2014

    İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına açılan sikayetvar.com sitesi üyeliğimizde İETT panelimiz 21.07.2014 tarihi itibariyle aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Anlık müdahale edilmesi gereken başvuruların kaydı bu tarihten itibaren alınmaktadır. Ayrıca acil olarak müdahale edilmesi gereken başvurularınız için ALO 153 BEYAZMASA ÇAĞRI MERKEZİ hattımıza da müracaat edebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Beyazmasa

  • Tuğba25 Kasım 2013

    Sizden bana gelen mailde ise 131 T aracının bir Özel Halk Otobüsü olduğunu ve müdahale edemeyeceğinizi söylemişsiniz.Biz de zaten belediye otobüsü verilmesini talep etmekteyiz. Diğer yerleşim yerleriyle bizi ayırt etmemenizi istemekteyiz!Ulaşım en doğal hakkımızken,ayakta bile gitmeye mecburen razı oluyoruz..Talebe göre artış olacağını yazmışsınız ancak talebi görebilmeniz için araçları 2 saat arayla değil de özellikle iş saatlerinde 15dk bir koymanız gerekmiyor mu? birkaç saat ara verirseniz insanlar o otobüslere nasıl binebilirler? Bunların mantıklı cevabını sizden bekliyoruz..Çocuklu insanların,okula giden (gidemeyen) çocukların ve hastaların çektiklerini artık varın siz düşünün,söylememize gerek yo.Bugün de tam 50 dk bekledik ve işe varışım 10:30 oldu. İşverenim bu şekilde çalışamayacağını söyledi. Peki ben ekmeğimden olursam bana maaş verebilecek misiniz? ve benim gibi binlerce insan için aynı şey geçerli !Sonuçta araba alacak ve o rahatlığa sahip olacak maddi durumda olsaydık,bunları çekmezdik.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön