05 Nisan 2013

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Arapzade Yalısı Ve Serasker Hüseyin Avni Paşa Yalısı Araştırmaları!

Konu, anlaşılacağı üzere Her iki yalıda Hassa Mimarlık tarafından araştırılıp kuvvetle muhtemel temelleri bulunarak röleveleri çıkarılarak Kültür Varlıkları koruma kuruluna intikal edecek. hayırlısı ile karar verilecek rekonstrüksiyonlarının yapımı ile ilgili. Fakat yalı kazılarının yapıldığı saha üzerinde uyarıcı bantlar olmasına rağmen , kazıyı yapan firmanın ve Büyükşehir Belediyesinin güvenliği yetersiz ve Sahadaki parkta kapatılmamış ve ammeye açık olarak kullanılmaktadır.

Durumun tespiti ile Türkiyede pek görünmeyen varolanın dışında geçmiş kültürel varlıkların teşhisi ve rekonstriksiyonu amaçlanan işlerde daha dikkatli olunmasını husularını dikkatinize sunarım.

Erol 66 Okunma

Cevaplar

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi26 Temmuz 2013

    Sayın Erol A. ; sikayetvar.com sitesi aracılığıyla iletmiş olduğunuz başvurunuzla ilgili işlem süreci devam etmekte olup işlem sonucu tarafınıza iletilecektir. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Beyazmasa

  • Erol 26 Temmuz 2013

    Açıklama yada değerlendirme yapılmadan alelacele parkta şu an için toprak buluntu kapama işlemi ve regülaj işlemi yapıldı,bir günde kesme çimler getirildi sanki hiç ihaleye çıkmamış bir alan görüntüsü var şu anda.İyidee neden bu yazı yazıldı neden karşılık verilmedi.

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi17 Temmuz 2013

    Sayın Erol A. ; sikayetvar.com sitesi aracılığıyla iletmiş olduğunuz başvurunuzda yer alan konu, değerlendirilmesi ve gereği için, 2134613 başvuru numarası ile ilgili birimlerimize iletilmiş olup, bu sürecin sonunda yapılan değerlendirme ve işlem sonucu tarafınıza ayrıca bildirilecektir. Dilerseniz başvurunuzu 153 numaralı telefondan 2134613 başvuru numarası ile takip edebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Beyazmasa

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön