30 Mayıs 2016
#5601649

İstanbulbilisim.com.tr Hasarlı Gelen Ürünü Almıyorlar

2 adet 8 tb disk aldım 1'i arızalı çıktığı için İstanbulbilisim.com.tr'ye gönderdim. Garantiden dönüşte tek kat, basit bir balonlu poşete sarılı olarak geldi. Diskin giriş bölümü hasarlı olarak geldi. Smart testi yaptığımda temassızlık uyarısı verdi. Kargo bana teslim edilmediği için alırken bakamamış oldum. Zaten 1 buçuk saat süren Smart testini hiçbir kargo beklemez. İstanbulbilisim.com.tr'ye hasarı ilettiğimde kendilerinin hasarsız gönderdiklerini değişim yapamayacaklarını ilettiler. Paketlemenin bir hard disk için basit ve korumasız olduğunu şikayet edince kadın müşteri temsilcisi bana trip attı. Bununla da kalmadı imalı imalı ürünü benim de düşürmüş olabileceğimi ve bu gibi müşterilerinden bahsetti. Kısacası yalancı demek istedi. Hasarlı ulaşan disk için ben onu nasıl tekrar satayım, alırsam zarar ederim dedi. Hiç suçum yokken benim zarar etmem umurumda değildi.

Abdul Abdul 142 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Abdul01 Haziran 2016

  Tüketici haklarına 30.05.2016 tarihinde başvurulmuştur. Buradan herkese duyurmak istiyorum. Ben bu alışverişimle İstanbul bilişimin gerçek yüzünü görmüş oldum. Müşterilerine kuruş değer vermeyen, kurumsallığı ve müşteri hizmetlerini katleden firmadır. sakın İstanbul bilişimden alışveriş yapmayın! Ben her platformda gerçek yüzlerini ortaya koyuyorum. Blog, Ekşi Sözlük, sosyal medya gruplarım. Hakkım olan diski tüketici hakları kararı ile alacağım ama İstanbul bilişim servet kaybedecek.

 • Abdul30 Mayıs 2016

  Ben diski bilgisayarıma taktığımda disk dönmedi ve uyarı sesi çıkardı. Disk dönmediği için de bilgisayarım görmedi ve ben diski başlatamadım. Konumuz garanti değil zaten. Konumuz sizin kutusuz tek kat basit bir poşede sarılı olarak göndermeniz sonucu cihazın kargoda hasar görmesi. Sonuç olarak hasarlı gelen ürünü almayacaksanız e-devlet üzerinden tüketici hakları heyetine başvuracağım. Konuyu uzatmanın anlamı yok. Laf ile anlamıyorsanız hukuki yollarla anlatırız.

 • İstanbul Bilişim Temsilcisi30 Mayıs 2016

  Değerli Müşterimiz, Arızalı olarak tarafımıza gönderim yapmış olduğunuz ürün yetkili servisi tarafından kontrol edilmiş ve herhangi bir arızaya rastlanmamıştır. Ürün tarafınıza geri gönderilmiştir. Tüketici kargo teslimatlarında ürün ambalajını kontrol ederek almalı, herhangi bir hasarda tutanak ile iade etmelidir. Saygılarımızla, İstanbul Bilişim A.Ş. Müşteri Hizmetleri [email protected]

 • İstanbul Bilişim Temsilcisi30 Mayıs 2016

  Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz ilgili departmana iletilmiştir.En kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. Saygılarımızla, İstanbul Bilişim A.Ş. Müşteri Hizmetleri [email protected]

Ziyaretçi Yorumları