15 Nisan
#11847204

İsmek Sağlık Beyanının Geçerliliğinin Olmadığı!

İsmek'te plates ve fitness kursuna kayıt oldum. Bugün itibariyle 15.04.2019 derslerim başladı. Benden istenilen belgeler sağlık raporu ve kimlik fotokopisi. Aile hekimime gittim kursa başladığımı ve benden sağlık raporu istendiğini söyledim.


Doktorum da bana herhangi bir lisanslı kurs olmadığı sürece sağlık raporu veremeyeceğini belirtti. Ama bunun yerine kullanılan yürürlükte sağlık raporu yerine geçen bir belge verdi. İsmek'te kabul edilmezse 'sağlık beyanında'bulunan bir maddeyi göstereceğimi söyledi.


O maddede de şu yazmaktadır. 'bu kapsamda konu ele alındığında sporcu lisansı için sağlık raporu alınmasının gerekli olduğu bunun dışında sosyal aktivite amaçlı her türlü spor faaliyetlerinden sağlık raporu alınmasının gerekli olmadığı kişilerden alınacak beyan formu ile spor faaliyetlerine katılımı sağlanabileceği değerlendirilmektedir.


' Bu maddeyi göstermeme rağmen bizde geçerli değildir. Kendi doktorumuz bulunmaktadır 13 TL karşılığında sabah 09:00-akşam 20:00'a kadar doktorumuz buradadır dendi. Madem geçerliliği yok bu belgenin bir anlamı nedir? Madem bir anlamı yok neden yürürlükte?

Ebru Ebru 2.896 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları