05 Mart
#11671279

İsmek Meslek Edindirme Kursunda Alınan Haksız Ücret Ve Saygısızlık

Davutpaşa Fırıncılık ve Pastacılık okulu haftada 2 gün pizza eğitimi veriliyor. Toplam 3 ay haftada 2 orta boy pizza üretecek her öğrenci ayda 8 pizza 3 ay toplamında 24 pizza üretmiş olacak. Kurs ücreti olarak 1200 TL ücret talep ediyorlar. İstemiş oldukları ücretin bedeli olarak öğretmen ve kurs müdürünce tarafıma söylenen... Öğrencinin üreteceği pizzalarda kullanılan un şeker gibi kullanmış olduğu ham madde ve yarı mamulün ücreti.
Ücretleri öğretmen öğrencilerden elden ve nakit olarak topluyorlar. (fiş yok, fatura yok makbuz yok) iyi ki ücretsiz eğitim kurumu.


Öğrenciyken üretmiş olduğun 1 pizzayı insana 50 TL geri satıyor. Resmen 24 pizza × 50 TL=1200 TL Genel müdürlüklerine kadar gidip durumu izah ettim. Kurs müdürü" paran yoksa gelmek zorunda değilsin paran kadar gel"dedi yüzüme. Dedim hoca herhalde tersinden kalktı. Hocadır en nihayetinde etimizi kemiğimizle emanet etti rahmetli babam).


İsmek Genel Müdürlüğü'ne gittim, görüştüğüm eğitim sorumlusu da aynı cevaplara benzer cevap verdi tarafıma. Kursu bırakmak zorunda kaldım. Bir de 120 TL'de önlük ve şapka ücreti ödemiş oldum. .

Erdoğan Erdoğan 7.363 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler