Visit Xolvie, to read complaints and reviews, or file yours.
İşkur ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

İşkur İş Çalışma Mesai Saatleri Hastalık İşten Çıkma İşten Kovulma Korkusu

32.538görüntüleme
Deniz
Deniz 10 Nisan 2021 21:46

Günlük en az 5, en fazla 8 saat çalışabilir. Haftada en fazla 6 gün çalışabilir. Haftada en fazla 45 saat çalışabilir. Resmi tatillerde çalışamaz. Fazla mesai yapamaz. Diyor sunuz ya buradaki İşkur dan gelen memur a sorduğumda fabrika ® da çalışan işçilere ayak uydurun diyor İşkur aracılığı ile bir fabrikaya girdim 22.01.2021 halen çalışmaktayım çalıştığım yer toz duman ağzımız burnumuz hep toz doluyor son bir haftadır hastane ile uğraşıyorum bağırsak dan enfeksiyon kaptım ve her gün mesai'ye kalıyoruz şu an tarih hatırlıya mıyorum ama sabah saat 08:00dan başlayıp ertesi gün aralıksız 07:30 civarı çıkış yaptık gece de yemek vermediler akşam saat 18:00da yarım saat molada iki lahmacun verip sabaha kadar aç karnımıza çalıştırdılar sorduğumuz dada akşam 6 da yediniz ne yemeği bekliyor sunuz dediler. Ve bir gün de ayak parmağımı kırmışım işyerinde veya dışarıda sonradan acısı çıktı üstüne basamıyor dum ama isimden heri kalmamak için işe gittim daha sonra bu enfeksiyon çıkınca hastaneye gittim ayaktan röntgen çektirdim kırılmış ama iyileşmiş dedi doktor nasıl üstünde durdun bu ayağın dedi doktor bu şekilde çalıştım usta başımızda işten çıkarırız deyip deyip duruyor korkutuyor gözümüzü biz çalışanlar olarak ceza yemeyelim iş bulamam diye çalışıyoruz bu şartlar altında çalışmak istemiyorum insanı soğuttular işten anlatacağım belki daha çok şey varda neyse ilgilenir. Seniz de Allah razı olsun ilgilenmez seniz de iyi çalışmalar.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Sakura
Sakura
 

Ne tür bir iş bu maden ocağı falan mı. İşçiler genelde imzalanan sözleşmelerini bilmez sosyal haklardan yararlanamaz. Bunu çalışma Bakanlığına yüz yüze bildirebilirsiniz.

Benzer Şikayetler

profile
  • 5.838görüntüleme
  • 21 Mart

İşkur yetkililerin İlgilenmesini Talep Ederim

2022 1 Şubat ayından itibaren İşkur eğitim programı üzerinden Büyükçekmece İşkur bünyesinde işe girişimiz yapıldı. Mart ayının 5'inde hastaneye gittim sigortamın yapılmadığını orada öğrendim, bu ihmal yüzünden eşim ve çocuğumun muayene ve ilaç paralarını kendi cebimden ödemek zorunda kaldım. Mart ay...

Devamını oku
profile
  • 18.624görüntüleme
  • 03 Mart
tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

İşkur'un Para Cezası

***RMS Tekstil unvanlı iş yeri ile sözleşmesini imzaladığımız, Konfeksiyon İşçisi mesleğindeki İşbaşı Eğitim Programının devamı esnasında 06.10.2021 tarihinde fabrika içerisinde çalışan işveren tarafından her yaptığı davranışa tolerans gösterilen bir çalışan tarafından tahrik edici sözler yüzünden a...

Devamını oku
profile
  • 12.026görüntüleme
  • 10 Aralık 2021

İşkur Kursiyer Maaşım Yatmadı

İşkur kursiyer programı kapsamında Medipol hastanesinde işe girdim. Maaş zamanı gelmesine rağmen İşkur paramı yatırmadı. Çalıştığım günlerin hesabıma yatırmasını bir an önce talep ediyorum. Ayın 1 ile 10'u arasında yatırılacak denmişti fakat 10'u da bitti. Lütfen emeklerimizin karşılığını verin.

Devamını oku