03 Mart 2016
Yorum Yap
#5008854

Işık Fx Kotasyon Dışı İşlem Gerçekleştiriyor

Wti sattıktan sonra pozisyon kaparken piyasanın 1 sent üzerinden gerçekleşiyor. Diyelim 33.15-33.19
işlemim 33.20 den oluyor. Anlık emir göndermem benim lehime de aleyhime de gerçekleşir biliyorum. O anki internet hızı burada faktör fakat diğer açık pozisyonlarımı açıp emir düzeltmeye geldiğim zaman cep telefonu ekranımda kotasyon altı grafikte o değeri göremiyorum. Hep benim aleyhime gerçekleşiyor. Kabul etmiyorlar. Eğer alış yaparsam yine 1 sent üzerinden alıyorum.
Dax i 9207 den gönderdim 9200 den aldı. 7 dolarımı aldı. Geçen mikro lotluk işlem yaptım anlık satım değil de değer vererek sattım fakat yine 1 sent kayma oldu. Sonu 55 giriyorum 54 ten kapıyor. Bu ne saçmalık. Kimse beni genel müdüre bağlamıyor. Kimse kendi işini bilmiyor. Ya da benimle dalga geçiyor. Sizi SPK ya şikayet edeceğim dedim. Bana kızdılar ama yine bir sonuç yok.

İsmail 4.347 Okunma

Cevaplar

  • Işık Fx Temsilcisi07 Haziran 2016

    Sayın Y., Şirket’imizin, Kaldıraçlı Alım Satım işlemleri çerçevesinde, müşterilerine ilettiği fiyatlar, Forex piyasasında STP (Straight Through Processing) olarak tabir edilen; anlaşmalı likidite sağlayıcı kurum tarafından iletilen fiyatlardır. Likidite sağlayıcı kurumların vermiş olduğu fiyatlar birbirlerinden bağımsız olup piyasa koşulları çerçevesinde en iyi fiyat prensibine göre belirlenmektedir. Yatırımcının şikayetinde ifade ettiği ‘’Kotasyon Dışı İşlem’’gibi bir uygulama bu şekilde çalışan bir Kurum için söz konusu olamaz. Kotasyon dışı, ‘’fiyat yok, işlem yapılamıyor’’ demektir. Bu nedenle şikayetinizde belirttiğiniz gibi bir durum teknik olarak mümkün değildir. Saygılarımızla, IŞIK Menkul Değerler A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları