11 Ağustos 2016
Yorum Yap
#6171460

Işık Fx İşlem Platformuna Güven Olur Mu?

Işık Fx (6***)'e göre siz işlem emri verseniz de piyasa hareketli olduğunda emirleriniz istemediğiniz fiyatlardan gerçekleşebilir hesapta olmayan paralar kaybedebilirsiniz ve siz bunu sözleşmede zaten kabul etmişsiniz. (Işık Fx'in sözleşmesi) olay şu 5 Ağustos 2016'da eurusd paritesinden (0.80lot) 1.11425'den sellstop emri verdim (1.11497 zarar kes ve 1.10579'dan kar al) ekran başında bekledim. Tdı verisiyle birlikte emir 1.1098'den işleme girdi. Yani 300$'a yakın kar olması gerekirken henüz işlem yeni açılıyor ters bir durumda 64 $ zararla kapanacak işlem 400$'a yakın zararla kapanma riski dolayısıyla panikle tarafımdan 1.1111 (300$'a yakın kar buhar oldu) kapatılıyor. Birkaç dk sonra işlem kar al seviyesine geliyor ve 700$ a yakın kar veriyor. Şimdi soruyorum bunda Işık Fx'in sorumluluğu gerçekten yok mu Işık Fx'in sunduğu işlem platformuna güvenip yatırım yapılabilir mi?

Gökhan Gökhan 3.964 Okunma

Cevaplar

  • Gökhan17 Ekim 2016

    Tarım dışı dışında neredeyse her bekleyen emir arti zararla kapaniyor:) işlem kayıtları var:) neyse geçtim bunları bari ilan ettiginiz spread ile kestiğiniz spread i uyumlu hale getirin insanları yaniltmayin sadece bir örnek brent petrol de görünen spread 5 aldığınız 6:) bunu da mı aracı kurum yapıyor:)

  • Gökhan20 Eylül 2016

    Merhaba siz likidite sağlayıcınin aracılığıni yapıyorsunuz bu durumda etik olan saglayicinizin müşterilerini mağdur etmemesini temin etmektir ben komisyonumu alırim bir şey olursa topu ona atarım mantığı doğru bir yaklaşım olmamali yasal boşluk var bu çok açık, gelelim internet hızı ve bağlantısına bir işlemde sl ve TP emirleri verilmişse internet baglantisinin hükmü yoktur söyleyecek laf olmayınca böyle alakasız cümleler kuruyorsunuz ayrıca en iyi fiyat prensibi anlık al sat için geçerlidir ben şu fiyattan al bu fiyattan sat diye emir vermissem fiyatimi belirlemisim demektir 20 $ zarari göze alıp ona göre emir verdiğim pozisyonu 400$ la kapatmak en iyi fiyat prensibi mi?

  • Işık Fx Temsilcisi06 Eylül 2016

    Sayın Gökhan Gezgin, Öncelikle belirtmek isteriz ki; IŞIKFX olarak müşterilerimize aktardığımız fiyatlar likidite sağlayıcı şirket tarafından sağlanan fiyatlar olup, müşterilerimizin işlem girdikleri tüm finansal ürünlerin anlık fiyatları piyasa koşullarında mümkün olan en iyi fiyat prensibinde sunulan fiyatlardır. Foreks piyasası olağan piyasa koşulları çerçevesinde işlem hacminin ve likiditenin yüksek bir piyasa olması nedeniyle internet üzerinden verilen emirlere ilişkin olarak kullanılan internet bağlantısının sağlıklı ve kesintisiz çalışması çok önemlidir. Özellikle Tarım Dışı İstihdam verisi gibi piyasa için önem taşıyan bir veri esnasında volatilite fazlasıyla artmaktadır. Şirketimiz tarafından; bu konu ile ilgili yatırımcıların açık pozisyonları ya da yeni açacakları pozisyonlarına ilişkin gerekli tedbirleri almaları amacıyla “Tarım Dışı İstihdam” verisine dair bilgilendirme mailleri hem yatırımcıların e-posta adreslerine iletilmekte hemde işlem platformu (MT4) üzerinden bilgilendirme yapılmaktadır. Yine aynı şekilde Tarım Dışı İstihdam verisine ilişkin bildirim resmi internet sitemizdeki duyurular bölümünde de ilan edilmektedir. Siz değerli yatırımcılarımıza piyasayı etkileyecek önemli verilerin olduğu zamanlarda açık pozisyonlarınızı fiyat istediğiniz seviyede iken Şirketimiz destek hattını da arayarak sesli onayınızla kapatabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, IŞIK Menkul Değerler A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları