28 Aralık 2015
#4491825

İşbir Optik Güneş Gözlüğü Camları!

Arya uv kaplamalı güneş gözlüğü camına 570 TL para verdim ve 1 ay geçmeden ince kılcal çizikler oluştu. İncelemeye gönderdim kullanım hatası dediler aldığım mağaza O**** Optik hiç ilgilenmedi. Daha önceden yine İşbir Optik'e ait bir cam taktırdım ve tam 2 çerçeve değiştirdim cama bir şey olmadı camı 130 TL civarında almıştım ve hala kullanılıyor ama yüksek fiyat verdiğim onca dikkate rağmen çizildi.


Şimdi merak ediyorum iş bilen İşbir Optik çok mu zekisiniz de bizi saf yerine koyuyorsunuz, her şeyi tüketici hatası görüyorsunuz? Gerekli evrakların tamamlanmasıyla sırasıyla tüketici hakları ve mahkemesine başvuracağım. Telefon numarası olmayan tek firma olan İşbir Optik görüşmek üzere!

Haluk Haluk 5.060 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • İşbir Optik Temsilcisi02 Ocak 2016

    Sayın Haluk Ç., Camın iç ve dış yüzeylerine, yüksek teknolojiye sahip laboratuvarımızda, nano teknolojik çizilme ve yansımayı engelleyici kaplama yapılmaktadır. Oldukça sert ve dayanıklı olan bu kaplama, uygun olmayan kullanım koşullarında çizilerek, esneyerek veya yüksek ısı şoku ile zarar görebilir. Firmamız tarafından, yazılı veya sözlü, hiç bir şekilde: çizilmezlik/kırılmazlık/çatlamama garantisi verilmemektedir. Eşyanın doğası gereği, kullanıma bağlı olarak, gözlük camları çizilebilir, zarar görebilir. Bunun yanında, doğru montaj önemlidir. Bizler, gözlüğün bir parçası olan, gözlük camını, yani ara ürününü üretmekteyiz. Gözlüğün üreticisi olan gözlükçüler, cam ile çerçeveyi bir araya getirirler. Dolayısıyla, bizden çıkan gözlük camı, form değiştirerek nihai ürün halini alır. Gözlük üretimi, basit bilinen ancak oldukça teknik gerektiren bir işlemdir. Gözlük camlarının çerçeveye montajı işlemi, hassas makinelerde, frezeleme metoduyla talaşlı imalat şeklinde yapılır. Burada, İşbir Optik'in her hangi bir denetimi bulunmamaktadır. Bu işlem sırasında meydana gelebilecek tüm hasarlar, gözlükçülerin sorumluluğundadır. Bizim sorumlu olduğumuz "doğru üretim" aşamasının kontrolü yapılmış olup, herhangi bir üretim hatasına rastlanmamıştır. İşbir Optik San. A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları