06 Mayıs 2014

İş Bankası'ndan Üyelik Aidatının İptalini İstiyorum!

Hamili olduğum 45****47 no'lu kredi kartından 2014 yılı Nisan ayına ait Hesap Bildirim Cetveli'nde 45.00 TL üyelik aidatı ücreti kesildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen üyelik aidatı ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. Maddesinde düzenlenen "Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.

Yukarıda saydığım nedenlerle 2014 yılı Nisan ayına ait Hesap Bildirim Cetveli'nde yer alan üyelik aidatı adı altındaki ücrete itiraz ediyor ve talep edilen ve kesilen 45.00 TL kredi kart üyelik aidatının bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu talep ediyorum. Aksi halde yasal yollara başvuracağım hususunu bilgilerinize sunarım.

Eray 142 Okunma

Cevaplar

  • Eray09 Mayıs 2014

    Bana mail olarak gönderdiğiniz yazınızın pürüzünü halletmiş bulunmaktayım. Şikayetimin tekrar değerlendirip 2014 yılı Nisan ayına ait Hesap Bildirim Cetveli'nde 45.00 TL kredi kart üyelik aidatının, bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu talep ediyorum. Aksi halde yasal yollara başvuracağım ve kartı komple kapattıracağım.

  • İş Bankası Temsilcisi06 Mayıs 2014

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön