18 Temmuz 2017 #8895599

İş Bankası'nın Hesap İşletim Ücretini İade Etmeyi Reddetmesi!

İş Bankası'nda bulunan, pos cihazıma ait hesaptan, aylık 45 TL ücret alınmakta ve 3 adet otomatik ödeme talimatı ile fatura ödemelerimi gerçekleştirmekteyim. Bundan 6 ay önce, hesabımdan "hesap işletim ücreti" altında para çekilmiş ve banka şubesinden yazdığım dilekçe sonucunda iade edilmişti.


Aynı durum, haziran ayının sonunda da gerçekleşti ve bu sefer hakkım olan iadeyi alamadım. Bankadan bana yapılan dönüşte, bu paranın alınacağı, iadesinin mümkün olmadığı söylendi.


Madem öyle, neden bana 6 ay önce iade yapıldı? İş Bankası ne oldu da bu sefer bu parayı ödememek için kendi işlemiyle çelişkiye düşüyor? Yaptığı bir işlemi, 6 ay sonra geçersiz saymak, İş Bankası kurumsallığına yakışıyor mu? Eğer yakışıyorsa ve param iade edilmeyecekse, İş Bankası'ndaki bütün hesaplarımı kapatacağım ve Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım. Paramın iadesini talep ediyorum.

Sinan 3.268 Okunma

Cevaplar

  • Sinan'ın Teşekkür Mesajı22 Temmuz 2017

    Sorunum ancak burada yazdığım zaman çözüldü ve bunda da sadece İş Bankası Fatih Şubesi'ne teşekkür ediyorum. Onlar baştan beri müşteriyle, yani benimle birebir iletişim halinde oldukları için hep iyi niyetli ve yardımseverdiler ancak Genel Müdürlük bu konuda önceki uygulamalarla uyumlu olmayan bir tavır içindeydi. Hatadan geri dönüldüğü için Fatih Şubesi'ne teşekkür ederim.

  • Sinan19 Temmuz 2017

    28 Haziran tarihinden beri oyalıyorsunuz. Burada verdiğiniz cevap da maalesef oyalamadan öteye gitmiyor.

  • İş Bankası Temsilcisi19 Temmuz 2017

    Değerli Müşterimiz bize ilettiğiniz mesajınızın tarafımıza ulaştığını ve incelemelerin başlatılması adına kayıt altına alındığını belirtmek isteriz. Değerlendirmelerimiz hakkında kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede size bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikâyet, öneri ve isteklerinizi www.isbank.com.tr internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefon şubemiz yardımı ile bize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön