20 Ocak 2014 #2245807

İş Bankası Üyelik Aidat Kesintisinin İadesini Yapmıyor!

İş Bankası'nın sonu 7442 no'lu kredi kartımın hesap özetine baktığım zaman 15.01.2014 tarihinde üyelik aidatı adı altında 40.00 tl kesinti yapıldığını gördüm. Daha öncede yapılan bu kesintiler müşteri hizmetleri ile görüştüğümde tarafıma iadesi gerçekleştirilmişti. Ne yazık ki en son yapılan kesinti tarafıma iade talebim olumsuz olarak ekte verdiğim resimde yanıtlanmıştır.


Tüketici hakem heyetlerinin ve Yargıtay'ın üyelik aidatı adı altında yapılan kesintiler konusunda tüketici lehine verdiği birçok karar ortadadır. Yasal dayanaklarım elimde ve bankanın tutumunu bekliyorum.


Yapılan bu kesinti tarafıma geri ödenmezse yasal yollara başvuracağımı ve bankayla olan ilişkimi keseceğimi bildiririm.

Muhammed 62 Okunma

Cevaplar

  • Muhammed27 Ocak 2014

    Müşterileri Mağdur Eden Bir Banka İşlerine Geldikleri Gibi Geri ödemeyi Yapıyorlar.Yasal Olarak Tüm Haklarımı Savunacağımı Dile Getiriyorum Gerekirse 1 TL Alacağım Olsun Ama Böyle Sorumsuz Bankaya Bırakmıyacağım.

  • Muhammed21 Ocak 2014

    Malesef İlgileniyorsunuz Ama Verilen Cevap Yine Aynı o Yüzden Gerekli Tüm Yasal İşlemleri Başlatacağım Ve En Kısa Sürede Bankanızla İlişkimi Keseceğim

  • İş Bankası Temsilcisi20 Ocak 2014

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön