18 Şubat 2013 #1640339

İş Bankası Taşıt Üzerinden Rehin Kaldırma yazısı Ücreti Kesti!

İstanbul Karagümrük İş bankası şubesine gittim 2005 yılında kullandığım ve taksitlerini aksatmadan ödediğim taşıt kresinin, araç üzerindeki rehininin kaldırılması için gerekli olan yazıyı almam için 130 tl istediler ve yarın beni arayacaklar. Bu işlemin yasal olmadığını biliyorum fakat bankalar bu yazıyı vermek için bu parayı almadan vermeyeceklerini de biliyorum sizden ricam bu konuyla ilgilenmeniz.

Ali 642 Okunma

Cevaplar

  • Ali19 Şubat 2013

    Bu e-posta sikayetvar.com sitesi aracılığı ile iletmiş olduğunuz mesaja istinaden gönderilmiştir. Başvurunuzu hassasiyetle incelediğimizi belirtir, konuya ilişkin açıklamalarımızı sizinle paylaşmak isteriz. Bankaların ücret tarifelerinin belirlenmesinde; müşterilerin taleplerine göre sunulan çeşitli ürün ve hizmetler için gerçekleştirilen kapsamlı operasyonel işlemler dikkate alınmaktadır. Bankamız mevzuatı kapsamında, ticari nitelikli taşıt kredileri ile ilgili olarak Bankamız lehine tesis edilen taşıt rehininin, kredi ilişkisinin sona ermesini müteakip kaldırılması işleminden Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi dâhil olmak üzere 110 TL ücret tahsil edilmektedir. Söz konusu tutar ile ilgili olarak Şubemizle gerekli görüşmeler yapılarak teyit edilmiştir. Belirtilen sebeplerden ötürü konuyu anlayışla karşılayacağınızı umarız. Bilginize sunar, Bankamızla olan iyi ilişkilerinizin devamını temenni ederiz. Saygılarımızla, TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. BİREYSEL BANKACILIK PAZARLAMA BÖLÜMÜ Müşteri İlişkileri Birimi Bu yazıdan anladığım kadarı ile biz her şekilde parayı alırız diyorsunuz,iki satır yazıya...peki yasal dayanağı olmayan bu uygulamaya itiraz edilince gerekli yerlere başvuranlara bu paraları nasıl iade ediyorsunuz...bende hakkım olanı olanı almak için gerekli yasal haklarımı kullanıp kullandığım krediden alınan diğer ücretler içinde hakem heyetine ve bimere başvurumu yapacağımı bildiririm..

  • İş Bankası Temsilcisi18 Şubat 2013

    Değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı incelendi ve konuyla ilgili olarak müşterimizin kayıtlarımızda bulunan e-posta adresine açıklamalarımız iletildi. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön