22 Ocak 2014 #2250617

İş Bankası Şube Olarak Karar Almış Hesap İşletim Ücreti İade Etmiyoruz!

İş Bankası Bitlis şubesinde bulunan hesabımdan 2 dönemlik hesap işletim ücreti kesilmiştir. Öğrenci olduğum için ikisi için de gerekli olan öğrenci belgesini son kesimden sonra verdim. Fakat belgeyi verdikten bir kaç gün sonra Bitlis şubesinden arandım ve ilk kestiklerini yatırmayacaklarını Aralık ayınınkini yatıracaklarını söylediler. Ki ilk kesimde de halihazırda öğrenciydim onu da yatırmaları gerekirdi.


Bu aramadan sonra uzun süre geçmesine rağmen param iade edilmeyince bugün Bitlis şubesini aradım ne zaman yatacağını öğrenmek için. Bana söylenen yatmayacağı oldu bu kararı şube olarak almışlar ve böyle bir hakları varmış.


İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum ve çevremdeki kimse böyle bir durumla karşılaşmamış. Mağduriyetimin bir an önce giderilmesini ve hakkım olan 2 dönemin de iadesini istiyorum!

Ferhat 48 Okunma

Cevaplar

  • Ferhat27 Ocak 2014

    Şikayetimin üzerinden 5 gün geçmesine rağmen şube dışında bir yerden aranmadım ve sorunum çözülmedi

  • Ferhat22 Ocak 2014

    İş Bankası bugün itibariyle sadece 1 dönem iade yapmış olup 47.62 TL yi hesabıma yatırmıştır fakat benden kestiği hesap işletim ücreti 50 tl dir %5 lik BSMV yatırılmamıştır. Ayrıca hesabımdan 1. dönem için kesilen ücret yatırılmamıştır, gerekçe olarak da öğrenci belgesi vermemem gösterilmiştir halbuki daha önce belirttiğim gibi öğrenci belgesini 2. dönem kesiminden sonra verdim ve o dönem de öğrenci olduğum belgeden anlaşılmaktadır, zaten ondan önceki dönemin 2. döneminde de belge vermiştim kurumunuza yani 2012 Aralık civarında. 1. dönemin iadesinin yapılmaması durumunda Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım.

  • İş Bankası Temsilcisi22 Ocak 2014

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön