19 Şubat 2013 #1640943

İş Bankası Sorunum Çözülmedi!

İş bankasında maaş anlaşması olan bir çalışandım. anlaşmadan dolayı üyelik bedeli alınmıyordu. anlaşma sona erdikten sonra banka şubesi bir otomatik ödeme talimatı verirsem üyelik bedeli ödemeyeceğimi söyledi.


Talimat vermeme rağmen iki yıldır üyelik bedeli kredi kartı hesap özetime yansıtılıyor. bu konuyla ilgili şubeyle müşteri hizmetleri ile görüşmeme rağmen sorunum çözülmedi. geçen yıl olduğu gibi bu yıl da aynı ücret ekstreme yansıtılmış durumda. iş bankası bu konuda bana verdiği sözü yerine getirmedi.

Hatice 20 Okunma

Cevaplar

  • Hatice19 Şubat 2013

    BANKANIN CEVABI Bankamıza iletmiş olduğunuz talebiniz tarafımızca değerlendirilmiştir. Öncelikle alışverişlerinizde Bankamız kredi kartını kullandığınız için teşekkür ederiz. Maximum kredi kartınız, Maxipuan ve taksit avantajlarının yanı sıra sizlere birbirinden farklı ayrıcalıklar sunmaktadır Kredi kartları için verilen hizmetlerin eksiksiz olarak sürdürülebilmesi için deneyimli ve büyük bir personel kadrosuna, yüksek maliyetli teknolojik altyapıya ve oldukça kapsamlı bir operasyona ihtiyaç duyulmaktadır. Bankamızın komisyon ve ücretleri bu maliyetler göz önüne alınarak belirlenmektedir. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada standart bir uygulama olan kredi kartı üyelik aidatı, hem yasalarımız hem de siz kart hamillerimizle imzalamış olduğumuz sözleşmeler uyarınca yasal dayanağa sahiptir. 2006 yılında yürürlüğe giren 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanununun 24.maddesinin 4.fıkrasında, Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir sekil ve surette ödeme talep edilemeyeceği ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamayacağı öngörülmüştür. Bankamız ile kart hamillerimiz arasındaki Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesinde, kart hizmeti sunulurken hangi ücretlerin alınacağı açıkça belirtilmiştir. Bu durumda kanuni düzenlemenin de kabul etmiş olduğu üzere itiraz etmiş olduğunuz aidat bedeli aramızdaki sözleşmeye dayanılarak tarafınızdan talep edilmektedir. İş Bankası olarak her zaman en kaliteli hizmeti ve en kazançlı alışveriş fırsatını sunmaya çalışmaktayız. Kredi kartı üyelik aidatlarını siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için sunduğumuz bu ayrıcalıklı hizmetlerin bedeli olarak görmenizi rica eder, aidat iadesi talebinizi yerine getiremediğimizi bildirmek isteriz. ....... Oysa ki sözleşme yapılırken maaş anlaşmalı hesap olmasından dolayı herhangi bir ücret alınmayacağı söylenmişti. sözleşmeye not düşülmüştü bununla ilgili. Kurumumun maaş anlaşması sona erdikten sonra da şube tarafından bir otomatik ödeme talimatı verirsem ücret tahakkuk ettirilmeyeceği beyan edilmişti. Geçen yıl aynı şartlardaki arkadaşlarımın yansıtılan aidat bedeli iade edildi ancak benimki edilmedi. Bu yıl yeniden ücret isteniyor. Bankanız verdiği sözü yerine getirmediği gibi, çifte standart uyguluyor. Kınıyorum.

  • İş Bankası Temsilcisi19 Şubat 2013

    Değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı incelendi ve konuyla ilgili olarak müşterimizin kayıtlarımızda bulunan e-posta adresine açıklamalarımız iletildi. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

  • Hatice19 Şubat 2013

    İş Bankası ile çalıştığım kurumun maaş anlaşması sona erdikten sonra, şube tarafından bizlerden eğer bir otomatik ödeme talimatı verirsem kart aidat ücreti alınmayacağı söylenmesine rağmen geçen yıl da bu yıl da kartıma ücret yansıtıldı. iş bankası bu konuda verdiği sözü tutmadı. aynı kurumda çalıştığım arkadaşlarımın geçen yıl kart aidatları iade edildi ancak benimki nedense müşteri hizmetleriyle ve şubeyle görüşmeme rağmen iade edilmedi, çifte standart uygulandı. bu yıl da yine kart aidatı yansıtılmış ekstreme. bu ücretin iptalini ve iadesini istiyorum. sorumun çözümlenmezse bütün kartlarımı iptal edeceğim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön