İş Bankası ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

İş Bankası Risk Kapsamındaki Daire İçin Kentsel Döşüm Kredisi Neden Verilmiyor.!

5.793
Emre
Emre 02 Mart 2021 16:13

Ziraat bankasından 0,99 faiz oranı ile konut kredisi kullanmıştım.

Oturduğum bina belediye tarafından risk kapsamında olduğu raporlarla netleşti. Kentsel dönüşüm kredisi için ekstra para ihtiyacı doğdu. Kentsel dönüşüm kredisine başvurmak istedim. Ziraat Bankası bizde öyle bir kredi yok dedi. İş bankasına yönlendirdi.

İş bankasına gittim. Konut kredisinin de Ziraat bankası ®ndan, iş bankasına taşımamız gerektiğini aksi takdirde 2. Dereceden ipotek yapmadıkları için kentsel dönüşüm kredisi vermeyeceklerini söylediler.

İş bankası, Ziraat Bankası'ndaki 0,99 oranı 1,41 'e çıkararak konut kredisini kendi bünyesine taşıyor. Daha sonra kentsel dönüşüm kredisi veriyor.

Böyle bir mantık olabilir mi? Eğer ben daha az kredi faizi ödemek için kentsel dönüşüm kredisine başvuruyorsam kullandığım konut kredisini size taşıyarak neden daha fazla faiz ödemeliyim.

Yaptığınız iş akıla ve izana uymuyor. Vatandaşa destek olmak mı? Yoksa akıl oyunları ile insanları şaşırtmak mı?

Bu konunun çözümü için ne yapmalıyım.!

İş Bankası Logo
İş Bankası02 Mart 2021 16:49
  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
237
08 Nisan

İş Bankası 7420 Sicil Affı

09.11.2022 tarihli resmi gazetede yayımlanan aşağıda belirttiğim kanun maddesine istinaden geçmişte yaptığım kart başvuruları, kredi başvuruları, gecikme kayıtları vb. Kayıtların bireysel bankacılık ve sicil affı kanunu dahilinde 07.10.2022 de yürürlüğe giren kanun ile madde tarihli ve 5411 sayılı k...

profile
91
05 Nisan

İş Bankası Depremzede Ve İşini Kaybedene Kredi Yok

videoplayer-icon

Merhabalar, öncelikle kendimi tanıtayım. Ben Yılmaz Akcebe, Malatya'da ikamet etmekteyim. Maalesef 6 Şubat'ta büyük bir deprem oldu. İş yerimiz ağır hasarlı, acil yıktırılacak. Evlerimiz hasarlı, giremiyoruz. Yaklaşık 2 aylar çok zor durumdayız. Ve bunun dışında nakit ihtiyacı gerek var. İş Bankası'...

profile
607
20 Mart

İş Bankası Kredi Vermiyor Şikayetçiyim

Kredi kartı borcumu ödedim ve kredi başvurusu kaç defa yaptım onay vermedi kaç yıldır İş Bankası da hesabıma para giriş çıkış da var aylık gelirim de var ve İş Bankası kredimi geç ödedim diye artık bana kredi kartı vermiyor puanım düşük diye size zahmet düzelmesini istiyorum ya.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Berna
Berna
 

Aynı durumu şu an ben de yaşıyorum. 0,97'lik Yapı Kredi konut kredimi 1,40 faiz oranıyla İş Bankasına taşımam gerektiği söylendi. Üstelik ben kentsel dönüşüm kredisi kullanmayacağım halde! Sırf apartmandaki iki malik kredi kullanmak istiyor diye! Başkasının kredi kullanması için ben neden daha fazla borca giriyorum? Bu nasıl bir mantık?