4 g
#12427446

İş Bankası Pos Hesabımdan İşletim Ücreti Kesti!

İş Bankası banka kartıma 07/01/2019’da 114,29 TL hesap işletim ücreti ve 5,71 TL BSMV kesti. İş Bankası'na ait ticari hesabımdan kesilen toplam 120 TL'nin iadesini talep ediyorum. Ticaret Bakanlığı'nca yapılan açıklamada "Hesap İşletim Ücretinin iptali istemiyle Danıştay 15. Dairesinde açılan davada, 06/02/2018 tarihli karar ile hesap sayısına bağlı olmaksızın müşteri bazında hesap işletim ücreti tahakkuk ettirilmesine ilişkin düzenlemenin 6502 sayılı Kanuna aykırılık teşkil etmesi nedeniyle oy birliği ile iptaline karar verilmiştir.


Bu kapsamda, iptal kararları hukuki işlemi geçmişe etkili olarak ortadan kaldırdığından Finansal Tüketicilerden Alınacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile tahsil edilebileceği hüküm altına alınan 'Hesap İşletim Ücreti'nin yasal dayanağı ortadan kalkmış olup, tahsil edilen söz konusu ücretin iadesine ilişkin olarak, tüketicilerin öncelikle ücreti tahsil eden bankalardan iade talebinde bulunmaları, ücretin iade edilmemesi durumunda ispatlayıcı bilgi ve belgeler (dekont ve hesap ekstrası örnekleri vb...) ile uyuşmazlık konusunun değeri dikkate alınarak Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru dilekçesi ile şahsen, avukat marifetiyle veya e-devlet üzerinden https://tuketicisikayeti. Gtb.gov.tr adresli internet sitesinden müracaatta bulunmaları mümkün bulunmaktadır. "


Para iademi yapmadığınız takdirde yukarıdaki adımları izleyeceğim. Para iademi aldıktan sonra pos hesabımı, kredi kartlarımı ve KMH hesabımı da kapatarak bir daha asla bankanızla ilişki içerisinde bulunmayacağım.

Burak Burak 701 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • İş Bankası Temsilcisi4 g

    Değerli Müşterimiz bize ilettiğiniz mesajınızın tarafımıza ulaştığını ve incelemelerin başlatılması adına kayıt altına alındığını belirtmek isteriz. Değerlendirmelerimiz hakkında kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede size bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikâyet, öneri ve isteklerinizi www.isbank.com.tr internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefon şubemiz yardımı ile bize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası Müşteri İlişkileri Birimi

Ziyaretçi Yorumları