27 Ağustos 2013 #1978689

İş Bankası Para İadesi Yapılmadı!

2012 yılında kredi kartıyla otomobil sigortası için taksitli alışveriş yaptım. 2013 mayıs ayında kredi kartımın tüm borcunu ödeyerek kapattım. Kredi kartımı daha önceden kapattım. İptal ettiğimiz bir oto sigortasının son 3 aylık kısmını kredi kartına iade edilerek geri alabileceğim söylenmiştir.


Ancak 30 temmuz 2013 te kredi kartına iade olan para henüz hesabıma yatırılmamıştır. Konuyla ilgili İş Bankası şubesi yetkililerinden ve müşteri temsilcilerinden herhangi bir sonuç alamadım. 1 aydır konuyla ilgili bir geri dönüş bile yapılmamıştır.

Şenol 44 Okunma

Cevaplar

  • Şenol28 Ağustos 2013

    bugün 6. kez müşteri hizmetlerini telefonla aradım. yeni bir bilgi verdiler: tüm taksitleri ödenmiş olan alışverişimin iade gerektiren paranın (oto sigortasının 12 ayından kalan yaklaşık 3 ayının yani 217 tl nin) 10 ay taksitle ancak ödenebileceği belirtilmiştir. bunun ilk taksitinin 5 ağustostan itibaren tarafıma ödenebileceği söylenmiştir. ancak ben 5 ağustostan sonra şubeden başvurum sonucunda bu parayı bile alamadım. ve bu konuyla ilgili ilk kez yine benim ısrarlı aramalarım sonucunda bugün bilgilendirildim. bir müşteri olarak daha önceden ödediğim bir borcun fazlası olan para iadesinin neden 10 taksitte geri ödendiğini anlamıyorum. bu konuda neden mağdur edildiğimin cevabını istiyorum. kurumsal olmakla övünen bir bankanın (işbankası) bir müşterisinin 217 tl sini geri ödeyecek kadar parası mı yok da müşterinin izni olmadan 10 taksite bölüyor?

  • İş Bankası Temsilcisi27 Ağustos 2013

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön